رویترز نوشت، در حالی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به عنوان دومین سفر رسمی‌اش به هانوی می‌رود که مقامات و دیپلمات‌های آمریکایی اعلام کردند که ویتنام علاقمند به برگزاری دومین اجلاس تاریخی میان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون است.

یک منبع مطلع اعلام کرد: کیم در قالب یک سفر رسمی بعد از سال جدید لونار در چهارم تا هشتم فوریه به این کشور سفر می‌کند اما یک منبع دیگر اعلام کرد که تاریخ دقیق سفر کیم هنوز مشخص نیست.

ویتنام روابط خوبی هم با آمریکا و هم با کره شمالی دارد و بسیار تمایل دارد که دومین اجلاس میان رهبران دو کشور در ویتنام برگزار شود.

سخنگوی سفارت آمریکا در هانوی اعلام کرد: این سفارتخانه نمی‌تواند محل برگزاری اجلاس دوم را اعلام کند و این مساله باید به کاخ سفید ارجاع داده شود. این در حالیست که در ششم ژانویه ترامپ به خبرنگاران اعلام کرده بود که آمریکا و کره شمالی درباره مکان برگزاری دومین اجلاس گفت‌وگو می‌کنند.

از سوی دیگر خبرگزاری اسپوتنیک به نقل روزنامه واشنگتن پست نوشت، اجلاس بعدی میان رهبران آمریکا و کره شمالی در یک شهر ساحلی در شرق ویتنام به نام دا نانگ در ماه مارس یا آوریل برگزار می‌شود.

به نوشته این روزنامه قرار است به زودی این مساله اعلان عمومی شود.