خالد الفالح در یک کنفرانس انرژی در ابوظبی اعلام کرد من رکود چرخشی اقتصاد جهانی را منتفی نمی‌دانم و دیر یا زود چنین رکودی رخ خواهد داد، اما این مسئله را شوک بزرگی برای اقتصاد جهانی نمی‌بینم و فکر نمی‌کنم پیامدهای گسترده داشته باشد.

فالح به خبرنگاران گفت: تقاضای جهانی برای نفت احتمالا امسال بالا خواهد ماند و کندی رشد اقتصاد جهانی موقتی و گذراست. در بخش عرضه ما آماده هستیم در صورت متاثر شدن تقاضا از کندی اقتصادی، واکنش مناسبی داشته باشیم. به نظر نمی‌رسد وفق یافتن به میزان ۵ درصد چالش بزرگی باشد.

کشورهای اوپک پس از این که کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک ماه مارس در باکو دیدار کرد، در آوریل نشست رسمی خواهد داشت و احتمالا طی این دیدار، درباره ادامه کاهش تولید ۱.۲ میلیون بشکه در روز که در دسامبر با آن توافق شده بود، بحث خواهد شد.

اعضای اوپک بجز ایران و ونزوئلا تولیدشان را مجموعا ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهند داد در حالی که سهم اعضای غیراوپک شامل روسیه ۴۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود.

فالح همچنین اظهار کرد این بازارها هستند که درباره سبد انرژی که مورد استفاده قرار خواهد گرفت، باید تصمیم بگیرند نه سیاستگذاران.

بر اساس گزارش پلاتس، وزیر انرژی عربستان سعودی همچنین خواستار همکاری جمعی برای ایجاد و بکارگیری فناوری برای محدود کردن تغییرات جوی و پیامدهای ناشی از توسعه کشورهای توسعه یافته شد.