مدتی است که اپل در کانون انتقاد بسیاری از اهالی فناوری و صنعت موبایل قرار گرفته است. افرادی که معتقدند اپل کم کاری کرده و با بی توجهی به وضعیت بازار نه تنها با کاهش فروش، بلکه با کاهش ارزش سهام رو به رو شده است.

اکنون به نظر می رسد اپل برای حل این مشکل تصمیم دارد از ۳ مدل جدید از گوشی های هوشمند رونمایی کند که اساسا خط بطلان روی مشکلات قبلی می کشند.پیشبینی ها حکایت از آن دارند که حداقل یکی از این مدل ها ارزان قیمت و  با صفحه LCD و دو مدل گرانقیمت با صفحه نمایش OLED هستند.  

تفاوت بزرگ این محصولات جدید با محصولات ۲۰۱۸ در این خواهد بود که اپل می تواند یک لنز دوم را به دوربین عقب روی جانشین آیفون XR و یک لنز دوربین سوم به نسل بعدی آیفون XS اضافه کند.

به نظر می رسد، آیفونهای ۲۰۱۹ خیلی شبیه به آیفونهای فعلی باشند اما یک تفاوت بزرگ خواهند داشت: آنها دوربین های بیشتری در بخش پشتی خود  دارند.اپل در ماه سپتامبرآیفون های جدید را راه اندازی می کند و آنطور که گزارش وال استریت ژورنال انتظار دارد اپل امسال این نسخه ها را منتشر می کند:

_نسل جدید آیفون XR، با صفحه نمایش LCD و دوربین دو لنزی در پشت، بهبود در دوربین تکی و قیمت احتمال تا ۷۵۰ دلار

_نسل جدید آیفون XS با صفحه نمایش OLED با کیفیت بالاتر و دوربین دو لنزی در پشت و قیمت احتمالی ۹۹۹ دلار

_نسل بعدی آیفون XS Max   با یک دوربین سه لنزی دارد با قیمت احتمالی ۱،۰۹۹ یا بیشتر

طبق آخرین گزارشها در سال ۲۰۲۰ ممکن است تغییرات بیشتری را در آیفون مشاهده کنیم. اپل می تواند آیفونهای دارای  LCD ارزان قیمت را به طور کلی کنار گذاشته و تنها با یک سری OLED به بازار عرضه کند اما این تصمیم هنوز نهایی نشده است.

اپل چند ماه پس از آن که آیفون XR را در پاییز ۲۰۱۸  به بازار عرضه کرد، دچار مشکل شد و در سود سهام و سهم بازار فناوری شکست خورد . اما همچنان انتظار می رود که لنزهای اضافی دوربین بتوانند تعداد مشتری های اپل را دوباره بهبود ببخشند و آنها را متقاعد سازند که آیفونهای قدیمی خود را ارتقا دهند. سازندگان گوشی های چینی قبلا مدل هایی با دوربین های سه گانه یا بیشتر معرفی کرده اند که پیشرفت های بیشتری را در کیفیت تصویر ارائه می دهند.