هواپیمای حامل رییس جمهوری و برخی اعضای هیات دولت، پس از نشست در فرودگاه کلاله مورد استقبال آیت الله &#۳۹;سیدکاظم نورمفیدی&#۳۹; نماینده ولی فقیه در گلستان و &#۳۹;سیدمناف هاشمی&#۳۹; استاندار گلستان قرار گرفت.

در مراسم استقبال از رییس جمهوری، اعضا شورای تامین و فرماندهان نظامی و انتظامی گلستان، برخی معاونین استاندار و نیز نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و برخی فرمانداران و ائمه جمعه شیعه و اهل سنت شهرهای شرق گلستان حضور داشتند.

در آیین استقبال از رییس جمهوری، فرزند یکی از شهیدان مدافع حرم استان گلستان به نمایندگی از خانواده معظم شاهد با اهدای دسته گل به رییس جمهوری به ایشان خیرمقدم گفت.

در این سفر چند تن از وزیران از جمله اطلاعات، کشور و نیرو همراه با رییس جمهور وارد گلستان شدند و تعدادی دیگر از اعضای هیات دولت شامل وزیران، معاونین و مشاوران رییس جمهور نیز طی امروز و فردا با پروازهای جداگانه وارد این استان می شوند.

وزیران و اعضای هیات دولت در مدت دو روز سفر استانی رییس جمهوری با حضور در هر یک از شهرستان های مشخص شده، ضمن شرکت در جلسه شورای اداری، طرح های عمرانی، اقتصادی و خدماتی را افتتاح یا عملیات اجرایی آن را آغاز می کنند.

به گزارش ایرنا و براساس برنامه اعلام شده، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در سفر دو روزه به گلستان ابتدا در جمع مردم در استادیوم ورزشی تختی شهر گنبدکاووس که با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است، سخنرانی می کند و سپس برای شرکت در چند جلسه کاری و افتتاح متمرکز تعدادی طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی به مرکز استان سفر می کند.

شرکت در جلسه توسعه و نخگبان، دیدار با علما و روحانیون شیعه و اهل سنت از برنامه های نخستین روز سفر دکتر روحانی به گلستان اعلام شده ضمن اینکه رییس جمهوری در دومین روز سفر، باحضور در بیمارستان پنج آذر، تعدادی از طرح های عمرانی، اقتصادی و خدماتی را به صورت متمرکز افتتاح و سپس درجلسه شورای اداری استان شرکت می کند.

نشست خبری با اصحاب رسانه و پاسخ به سوالات آنان آخرین برنامه رییس جمهور در سفر دو روزه به گلستان خواهد بود و سپس دکتر روحانی گرگان را به مقصد تهران ترک خواهد گفت.

به گزارش ایرنا و براساس اعلام مدیران گلستانی باحضور رییس جمهوری یا اعضای هیات دولت طرح هایی درحوزه آب منطقه ای، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان، گردشگری، مخابرات، صنعت و کشاورزی افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

به گفته سیدمناف هاشمی استاندار گلستان درجریان سفر رییس جمهور و هیات دولت به این استان ۲۰ تفاهم نامه توسعه امضا می شود.

محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری که شب گذشته وارد گلستان شده بود نیز از افزایش سهم اعتبارات سفر دوم رییس جمهوری به این استان نسبت به سفر اول (آذر ۹۳)که مبلغ ۶۳۰۰ میلیارد ریال بود، خبر داده و گفته که در سفر دوم ۵۰ مصوبه برای گلستان تصویب می شود.