پرویز فتاح روز یکشنبه در حاشیه جلسه «بهبود و هماهنگی شاخص های آموزشی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته» در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تلاش می کنیم میزان مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال آینده افزایش پیدا کند.

وی درباره پیشنهادهای مطرح شده درباره افزایش خوابگاه های شبانه روزی با سرمایه و مدیریت مردمی خاطرنشان ساخت: کمیته امداد تلاش دارد تا تعداد چنین مراکزی افزایش یابد؛ البته لازم است دولت نیز اعتبارات لازم را به این بخش را بپردازند.

فتاح افزود: اگر مدیریت دولتی وارد این بخش شود، بدون شک این مراکز هم دچار اشکال خواهد شد.

دستور رئیس جمهوری برای پرداخت ۲ نوبت دیگر بسته حمایتی

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در پاسخ به سوال دیگر ایرنا اعلام کرد: تا پایان امسال، ۲ نوبت دیگر بسته حمایتی به افراد تجت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت شود.

فتاح اظهارداشت: روز گذشته (شنبه ۲۲ دی ماه) دستور پرداخت دو نوبت دیگر بسته حمایتی به افراد تحت پوشش را صادر شد و به این ترتیب یک نوبت بسته حمایتی تا دهه فجر و نوبت دیگر تا پایان سال پرداخت می شود.

یک درصد دانش آموزان تحت پوشش مدرسه نمی روند

رئیس کمیته امداد امام خمینی همچنین گفت: ۳۴۰ هزار دانش آموز تحت پوشش این نهاد حمایتی قرار دارند که فقط ۲ هزار و ۱۵۰ نفر از آنها اعلام کرده اند به مدرسه نمی روند؛ این رقم معادل یک درصد از کل دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد است.

فتاح ادامه داد: علت اصلی ترک تحصیل دانش آموزان را باید در جای دیگری جست و جو کرد.

وی با بیان اینکه هر کدام از دانش آموزان تحت پوشش ۲۲۰ هزار تومان مستمری ماهیانه دریافت می کنند، خاطرنشان ساخت: البته این رقم در استانی مانند سیستان بلوچستان کمتر از رقم اعلام شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۱۰ مرکز خوابگاهی شبانه روزی اظهار داشت: تمامی این خوابگاهها بدون دریافت بودجه دولتی اداره و تمامی هزینه آنها از طرف مردم تامین می شود؛ اگر این شیوه برای حمایت از کودکان بی بضاعت موثر باشد، می توانیم آن را توسعه دهیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی درباره پیشنهاد معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تخصیص بسته حمایتی به دانش آموزانی که در مدارس شبانه روزی هستند، گفت: این نهاد آمادگی دارد تا سهم خود را برای تخصیص بسته حمایتی به این قشر را پرداخت کند.

جلسه «بهبود و هماهنگی شاخص های آموزشی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته» امروز با حضور مسئولانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و کمیته امداد در سالن کنفرانس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.