هیل گزارش داد، جیمز کومی در این توئیت این نقل قول مشهور از روزولت را ذکر کرد که گفته است : "از شما تقاضا دارم که من را با دشمنانی که درست کرده‌ام قضاوت کنید."

این توئیت جیمز کومی ساعاتی بعد از آن منتشر شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیت‌هایی از جانب خود انتقاد از این مدیر سابق اف‌بی‌ای را از سر گرفت.

همچنین جیمز کومی در یک بیانیه‌ کاخ سفید متعلق به ترامپ نیز محکوم شد.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در گزارشی اواخر روز جمعه به شرح این که چطور اف‌بی‌ای تحقیقاتی درباره اقدامات ترامپ حسب دستور از سوی روسیه بعد از اخراج کردن کومی در ۲۰۱۷ انجام داده پرداخت.

ترامپ بعد از کنار گذاشتن جیمز کومی از مدیریت اف‌بی‌ای به شبکه ان‌بی‌سی نیوز در همان زمان گفت: این تصمیم او ناشی از نحوه مدیریت تحقیقات ارتباط ترامپ- روسیه از سوی کومی بوده است.

نیویورک تایمز در گزارش خود نوشت: این تصمیم ترامپ و توضیحی که او بعد از آن ارائه کرد چنان باعث به صدا درآمدن زنگ خطر در اف‌بی‌ای شد که فورا تحقیقاتی با تمرکز بر خود رئیس جمهور به جریان افتاد.

ترامپ صبح شنبه در توئیتی نوشت: همین الان فهمیدم که طبق گزارش نیویورک تایمز  رهبران "فاسد" سابق اف‌بی‌ای که تقریبا همه آنها به خاطر دلایل بسیار بد اخراج یا مجبور به کناره گیری از این سازمان شدند یک تحقیقات درباره من بعد از آن که من جیمز کومی دورغگو  را اخراج کردم،آنها بدون هیچ دلیل و بدون سند و مدرک این جریان را به راه انداخته‌اند.

ترامپ در توئیت‌های بعد از آن به شخصیت کومی حمله کرد و او را یک "پلیس عوضی" توصیف کرد که نزد وزارت دادگستری از اختیاراتش پا را فراتر گذاشته است.

ترامپ در ادامه نوشت: این که من جیمز کومی را اخراج کردم یک روز بزرگ را برای آمریکا رقم زد. او یک پلیس عوضی بود که کاملا مورد حمایت بهترین دوستش باب مولر و ۱۳ دموکرات خشمگین قرار داشت.

جیمز کومی با این حال از زمانی که توسط رئیس جمهور برکنار شد همچنان منتقد ترامپ باقی مانده است. او سال گذشته میلادی در یک تور به مناسبت منتشر کردن کتاب خاطراتش با اسم "یک وفاداری بالاتر: حقیقت، دروغها و رهبری" مکررا به رئیس جمهور حمله کرد. او در این کتاب به شرح دوران خدمتش در دولتهای ترامپ و اوباما پرداخته است.