«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) به گزارش برخی رسانه‌های صهیونیست مبنی بر دخالت یک کشور خارجی در انتخابات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، پسکوف در پاسخ به سوال خبرنگاران در این رابطه گفت: «این گزارش‌های رسانه‌های اسرائیلی را نخوانید. روسیه در انتخابات هیچ کشوری در جهان دخالت نمی‌کند، دخالت نمی‌کند و حتی قصد دخالت نیز ندارد».

برخی رسانه‌های صهیونیستی روز گذشته گزارش‌هایی را منتشر کرده بودند که به نقل از رئیس آژانس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی مدعی شده بودند: «یک کشور خارجی در تلاش برای مداخله در روند برگزاری انتخابات است».

این مقام رژیم صهیونیستی ظاهرا گفته بود: «من با مطرح کردن این حرف، دقیقا می‌دانم که درباره چه مسئله‌ای و کدام کشور صحبت می‌کنم». اما اشاره دقیقی به کشور مدنظر خود نکرده بود.

پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا اتهامات گسترده‌ای علیه روسیه در خصوص مداخله ادعایی در این انتخابات مطرح شد. در حال حاضر آمریکا یک کمیته تحقیقات تشکیل داده که در حال بررسی این اتهامات است.

آمریکا تنها کشوری نبوده که روسیه را به مداخله در روند برگزاری انتخاباتش متهم کرده، تا جایی که پس از واشنگتن چند کشور اروپایی نیز اتهامات مشابهی را علیه مسکو مطرح کردند.

با این وجود مسکو این اتهامات را بارها و بارها رد کرده و تأکید کرده که در امور داخلی هیچ کشوری مداخله نمی‌کند.