براساس معاملات امروز ۲ میلیارد و ۴۵۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶ هزار و ۵۹۶ میلیارد ریال در ۱۷۹ هزار نوبت دادوستد شد.

بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، ۴۷۷ واحد رشد کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، ۱۴۹ واحد افزایش یافت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز ۱۰۵ واحد بالا رفت؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است.

شاخص آزاد شناور یک هزار و ۴۲۴ واحد رشد کرد؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.

شاخص بازار اول مربوط به شرکت های برتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور یک هزار و ۲۴۹ واحد بالا رفت و شاخص بازار دوم بورس نیز سه هزار و ۸۹ واحد افزایش یافت.

برپایه معاملات امروز نمادهای پارس (پتروشیمی پارس)، فولاد (فولاد مبارکه)، شپنا (پالایش نفت اصفهان)، فملی (ملی صنایع مس)، ومعادن (توسعه معادن و فلزات)، تاپیکو (سرمایه گذاری نفت و گاز تامین) و شتران (پالایش نفت تهران) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بر جاگذاشتند، در مقابل، وبملت (بانک ملت)، وبصادر (بانک صادرات)، فارس (هلدینگ خلیج فارس) و وتجارت (بانک تجارت) بیشترین فشار را بر شاخص وارد کرده و مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

** بانک ها صدرنشین بورس شدند

گروه بانک در معاملات امروز بورس صدرنشین شد؛ در این گروه یک میلیارد و ۴۶ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۷۳۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

گروه خودرو به ارزش ۷۰۲ میلیارد ریال و فرآورده های نفتی به ارزش ۵۷۸ میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.

گروه شیمیایی با دادوستدی به ارزش ۵۵۱ میلیارد ریال در رده چهارم معاملات امروز قرار گرفت.

گروه چند رشته ای صنعتی نیز با معاملاتی به ارزش ۳۷۹ میلیارد ریال رده پنجم را از آن خود کرد.

** تثبیت فرابورس در کانال ۱۹۰۰ واحدی

برپایه معاملات امروز شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۳ واحد رشد کرد و در جایگاه یک هزار و ۹۲۲ واحدی قرار گرفت. در این بازار بیش از ۶۶۷ میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش افزون بر سه هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

همچنین در معاملات امروز نمادهای زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، شاوان (پالایش نفت لاوان)، کگهر (سنگ آهن گهرزمین) و خراسان (پتروشیمی خراسان) بیشترین تاثیر مثبت و ذوب (ذوب آهن) و مارون (پتروشیمی مارون) بیشترین تاثیر منفی را داشتند.