در نخستین دیدار از گروه D جام ملت های آسیا به میزبانی امارات، تیم‌های ملی ایران و یمن از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه خلیفه بن زاید ابوظبی به میدان رفتند.

*گل: شوت سردار آزمون به سمت دروازه یمن با واکنش ناقص السوادی همراه بود و مهدی طارمی توانست روی ریباند دروازه یمن را باز کند و ایران را با یک گل پیش بیاندازد.

*یمنی‌ها روی کرنر تیم ملی ایران، ضد حمله تند و تیزی را تدارک دیدند که روی اشتباه بازیکن تیم‌ملی، توپ در داخل محوطه جریمه به مهاجم یمن رسید اما شوت این بازیکن با بی‌دقتی راه به دروازه پیدا نکرد.

*در دقیقه ۱۰، پاس مهدی ترابی در مقابل محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید و شوت زمینی این بازیکن را دروازه‌بان یمن راهی کرنر کرد.

*در دقیقه هشت این دیدار یمن توانست نخستین شوت راه راهی دروازه تیم ملی‌ ایران کند که این توپ با اختلاف نسبتا زیاد از بالای درواز به بیرون رفت.

*این دیدار با سوت ریوجی ساتو از ژاپن شروع شد.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، احسان حاجی صفی، سید مجید حسینی، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، مهدی طارمی، اشکان دژاگه، مهدی ترابی، سردار آزمون و وحید امیری.

ترکیب یمن: سعود السوادی، محمد فواد، محمد با روویس،  علاادین مهدی، مودیر ابوراوی، احمد الهیفی، احمد السروری، وحید محمد، عماد منصور، عبدالوصی البتاری و علا الصاصی.