سردار محسن خانچرلی در تشریح این خبر گفت: ساعت ۱۲و ۵۰ دقیقه ظهر روز پنجم اردیبهشت سال ۸۴، ماموران گشت یگان امداد شهرستان شهریار به یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مشکی رنگ با ۳ سرنشین مشکوک شده و به آن دستور ایست دادند.

وی افزود: پس از متوقف شدن خودرو، شهید "فولادوند" سراکیپ گشت از راننده مدارک مالکیت را درخواست کرد که حین بررسی، راننده با کلت کمری به سمت مامور پلیس تیراندازی و با خودرو از محل متواری شد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران ادامه داد: مامور پلیس مجروح شده بلافاصله به بیمارستانی در شهریار منتقل شد که متاسفانه بر اثر شدت جراحات و خونریزی، در همان روز به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه تحقیقات پلیس برای دستگیری متهم فراری آغاز شد، اظهار داشت: با پیگیری و تحقیقات مستمر پلیس، هویت قاتل فراری  پس از گذشت ۱۴ سال شناسایی شد.

وی اضافه کرد: با توجه به سرنخ های به دست آمده، ماموران موفق شدند مخفیگاه این متهم را در شهر بناب استان آذربایجان شرقی شناسایی و پس از هماهنگی های قضائی، وی را در عملیاتی ویژه در مخفیگاهش دستگیر کنند.

خانچرلی با بیان اینکه متهم دستگیر شده، فردی ۴۰ ساله و دارای سوابق متعددی مانند سرقت مسلحانه، حمل مواد مخدر، سرقت خودرو و سایر جرایم است، تصریح کرد: وی پس از تشکیل پرونده، تحویل مرجع قضائی شد.