علی فتح‌الله زاده که در این سال‌ها بارها عنوان کرده بود دوست دارد خودش فرهاد مجیدی را به نیمکت مربیان استقلال بیاورد، روز گذشته از حضور این مربی جوان کنار شفر ابراز خوشحالی می‌کرد ولی نگرانی‌هایی هم برای چهره محبوب هواداران تیم آبی پایتخت داشت. او با ما درباره نقل‌وانتقالات استقلال و البته تیم ملی هم حرف زد.

آقای فتح‌الله زاده! بالاخره فرهاد مجیدی به نیمکت مربیگری استقلال رسید

امیدوارم از این پتانسیل بالای استقلال به نحو مطلوبی استفاده شود، چون شروع کار برای یک مربی خیلی مهم است. مدیران باشگاه باید به درستی از این سرمایه باشگاه مراقبت کنند. ما در فوتبال از این قبیل سرمایه‌ها کم داریم و باید در بحث ماندگاری‌شان دقت زیادی داشته باشیم.

شفر گفته از مجیدی حمایت می‌کند

شفر یک مربی بادانش و باتجربه است. این موضوع که سرمربی تیم، خودش اعلام کرده در کار مربی‌گری به مجیدی کمک می‌کند خیلی مهم است و نشان می‌دهد روی فرهاد نظر مثبت دارد. قطعاً این ایده‌آل‌ترین حالت ممکن برای ورود فرهاد به کادر فنی تیم استقلال است که تحت حمایت سرمربی تیم باشد. قطعاً تیم استقلال با تقویت شدن در این مدت می‌تواند با حضور یک کادر فنی قوی همان‌طور که پیش از این هم مدعی قهرمانی بود در ادامه با قدرت بیشتری به سکوی اولی حمله کند.

اینکه فرهاد بدون تجربه مربیگری در این سطح به استقلال آمده کار را دشوار نمی‌کند؟

شفر سرمربی‌ای است که در بوندس‌لیگا و تیم‌های ملی زیادی کار کرده و قطعاً کارش را بلد است. او می‌داند کجا و چطور از فرهاد استفاده کند و اگر برای استقلال حاشیه‌ای درست نشود قطعاً فرهاد می‌تواند شروع خوبی با تیم داشته باشد.

چه توصیه‌ای به عنوان مدیری که سال‌ها در استقلال و با همین مجیدی کار کرده اید دارید؟

باید قدر این فرصت را بداند و از لحظه لحظه بودن در کادر فنی تیم بهترین استفاده را ببرد. قطعاً او اگر می‌خواهد مانند ناصر حجازی یا رایکوف، مربی ماندگاری شود باید از همه لحظات ایستادن کنار نیمکت استقلال استفاده کند.

چرا استقلال در این یکی، دو فصل برحسب نیاز در بازار نقل و انتقالات خرید نمی‌کند؟

متأسفانه در این مدت تذکرهای زیادی از سوی کارشناسان به مدیران باشگاه داده شد ولی توجهی نشد! الان هم مدیران باشگاه نباید دست روی دست بگذارند. همه ما نگران اوضاع تیم هستیم و خوب نیست باز هم در آخرین دقایق بازیکن جذب شود تا بدون فرصت تمرین و ناهماهنگی به لیگ بیایند و تیم ۴، ۵ بازی اول دور برگشت را صرف ایجاد هماهنگی بین آن‌ها با نفرات قبلی کند. مدیران باشگاه مراقب باشند استقلال از قافله عقب نیافتد.

در آستانه شروع مسابقات جام ملت‌ها چه پیش‌بینی‌ای از عملکرد تیم ملی دارید؟

تیم ما ۵ سال است که در رنکینگ فیفا قهرمان آسیاست و از تیم قهرمان چیزی غیر از قهرمانی توقع نداریم. صد البته که کی‌روش مربی بزرگی است و ما در جام جهانی هم توقع داشتیم تیم ملی‌مان با او از دور اول به دور دوم صعود کند که نشد. همه مردم ایران انتظار دارند با این سرمربی و بازیکنان خوبی که در اردوی تیم ملی هستند قهرمان آسیا شویم.