آیت الله رسول فلاحتی روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارکنان بنادر و دریانوردی استان با اشاره به اینکه گیلان دروازه ورود تمدن اروپا به ایران محسوب می شود، اظهار کرد: خزر راه آبی گیلان به کشورهای حاشیه این دریاست.

وی استفاده از توان منابع انسانی در ارتقای عملکرد دستگاه ها را از نکته های مهم مدیریتی عنوان کرد و افزود: بیشترین بهره وری از سرمایه های اندک هنر مدیریتی است و مسئولان باید این امر را در فعالیت های خود لحاظ کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مدیریت لحظه ای، آنی و قوی در ارتقای عملکرد مدیران حائز اهمیت است، تصریح کرد: وجود اتاق اندیشه ورز در مدیریت همه جانبه و خروج از بحران تاثیرگذار است.

آیت الله فلاحتی نظارت قوی مدیران نسبت به نیروهای زیرمجموعه و امور مالی را سبب موفقیت دستگاه ها خواند و بیان کرد: وجود سرمایه بدون نیروی دست پاک آسیب است.

وی به قدمت فعالیت اداره کل بنادر و دریانوردی در بندر انزلی اشاره کرد و گفت: خزر بزرگ ترین دریاچه جهان محسوب می شود و نقطه قوت مبادلات بازرگانی ایران با کشورهای حاشیه این دریا است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر افزایش نظارت مسئولان در بخش های مختلف جامعه، خاطرنشان کرد: یکی از آسیب هایی که موجب کند پیش رفتن عرصه های مختلف در جامعه شده، نبود نظارت صحیح است.

آیت الله فلاحتی به اعمال تحریم ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و یادآور شد: اثر تحریم ها زیاد نبوده اما افزایش نرخ کالا به دلیل نبود نظارت دستگاه های اجرایی در بازار است.

وی تصریح کرد: نظارت جدی می تواند یک مدیر را کارآمد، موفق و مولد نشان دهد.