آسوشیتدپرس نوشت، یکی از مقامات دولت آمریکا که همراه بولتون در سفر به سرزمین‌های اشغالی حضور داشت گفت که مشاور امنیت ملی آمریکا قصد دارد در این سفر درباره سرعت کاهش تنش و همچنین سطوح حضور نیروهای آمریکایی در منطقه گفتگو کند.

در این سفر همچنین بولتون قصد انتقال این پیام را دارد که آمریکا از حمله رژیم صهیونیستی به اهداف ایران در سوریه "به شدت حمایت می‌کند."

بولتون در مسیر سفر به اسرائیل درباره سوریه نیز گفت: ما دو مرتبه از قدرت نظامی استفاده کردیم تا به رژیم اسد نشان دهیم که استفاده از تسلیحات شیمیایی قابل قبول نیست. اگر آنها از این دو حمله درس نگیرند، حمله بعدی موثرتر انجام خواهد شد.

بولتون در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت که ترکیه نباید به کردها در سوریه حمله کند. وی دراین باره گفت: فکر می‌کنیم ترکها نباید اقدامی نظامی انجام دهند که هماهنگ و مطابق با نباشد، حداقل در حدی که نیروهای ما را به خطر بیاندازد. همچنین باید به شکلی باشد که  شروط مورد نظر رئیس جمهور درباره نیروهای معارض سوری که در کنار ما جنگیده‌اند، به خطر نیافتد.

بولتون که روز دوشنبه به ترکیه سفر خواهد کرد گفت واشنگتن و آنکارا به منظور یافتن راهکارهای ممکن گفتگو خواهند کرد اما به گفته او ترامپ معتقد است ترکیه نباید کردها را به قتل برساند و اینکه عقب نشینی آمریکا بدون توافق بر سر این مسئله انجام نخواهد شد.