حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی صبح (یکشنبه) در نطق میان دستور خود  در صحن مجلس به فرارسیدن سال‌روز اجرای طرح استعماری حجاب در سال ۱۳۱۴ توسط پهلوی اول اشاره کرد و گفت: امروز یکی از دغدغه‌های متدینان و مردم انقلابی ما بی‌دقتی‌های فراوانی است که درباره‌ی حجاب در جامعه صورت می‌گیرد و شاید مهمترین علت آن وجود شبهات اعتقادی فراوانی است که پاسخ آن را جوانان دریافت نکردند. بنابراین باید گفت موضوع عفاف و حجاب را نمی‌توان تنها با رویکرد امنیتی حل کرد، بلکه باید متولیان فرهنگی در تقویت این باور نهایت تلاش خود را در پاسخگویی به این شبهات در قالب‌های مختلف از جمله فیلم، کتاب و سایر اقلام فرهنگی ارائه نماید.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به کاهش درآمدهای نفتی کشور خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی که درآمدهای نفتی به شدت کاهش یافته، عبور از بحران‌ها، مستلزم اتخاذ رویکردی است که ضمن وابستگی کمتر به نفت، بودجه‌های دولتی منجر به اصلاح زیرساخت‌ها شود؛ به عنوان نمونه در حال حاضر در حوزه اشتغال‌زایی سرانه وکیل کمتر از ۵۰ درصد متوسط جهانی است و در حوزه خدمات سلامت سرانه پزشکان ما حتی از کشورهای منطقه کمتر است؛ این وضعیت در حالیست که ورود به حرفه وکالت و پزشکی با محدودیت شدیدی مواجه است. بنابراین ضرورت دارد که نسبت به ورود دانشجویان بیشتر در این عرصه اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی با انتقاد از وضعیت بازار کالاهای اساسی خاطر نشان کرد: متاسفانه رفتار دولت نشان می‌دهد که نمی‌خواهد بر بازار و رساندن کالاهای مورد نیاز مردم نظارتی داشته باشد؛ شاید این سهل انگاری بخشی از پروژه عصبانی کردن مردم برای زمینه سازی برجام‌های ۲ و ۳ است، با این وجود مردم اگر چه از عملکرد دولت به شدت ناراحت هستند، اما پای نظام مقدس خود ایستاده‌اند و تا پای جان ایستادگی خواهند کرد.

پژمان‌فر همچنین به وضعیت مالیات و جریمه در بودجه سال ۹۸ اشاره و اظهار کرد:‌ مالیات و جریمه در تمام دنیا ابزار درآمد نیست، بلکه ابزاری برای هدایت رفتار است، اما امروز پیش‌بینی رشد بی‌حساب در جرایم، حتی جرایم رانندگی و اخذ مالیات در اعتبارات سال ۹۸ موجب نگرانی‌های شدید برای سال آینده است. امروز گویی ما دستگاه‌هایی راه ‌اندازی کرده‌ایم تا جریمه کنند و حیات خود را داشته باشند.