اسپوتنیک گزارش داد، بیل اوربان، سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اظهار کرد: ما از گزارش‌ها در خصوص کشته شدن جمال البداوی در حمله هوایی در یمن مطلع هستیم. نیروهای ارتش آمریکا همچنان مشغول ارزیابی نتایج این حمله هوایی و در پی یک فرآیند دقیق برای تایید مرگ وی هستند.

رسانه های آمریکایی روز جمعه گزارش دادند که بنا به گفته یک مقام ارتش البداوی که در سال ۲۰۰۳ با حکم یک هیات قضات عالی به اتهام سازماندهی حمله ۱۲ اکتبر ۲۰۰۰ به ناو یو اس اس کول با به جای گذاشتن ۱۷ کشته در میان ملوان های آمریکایی تحت تعقیب قرار گرفت، در حمله‌ای هوایی کشته شده است.

لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی نیز در صحبت‌هایی از تلاش‌های ارتش آمریکا در از بین بردن این شبکه تروریستی و همچنین از حمله هوایی اخیر در یمن ستایش کرد. این سناتور خاطر نشان کرد این حمله هوایی یک ضربه به گروه تروریستی القاعده است و البداوی سال‌ها به عنوان یکی از اهداف ارشد مربوط به القاعده مطرح بود.

با این وجود این سناتور هشدار داد که آمریکا و همپیمانان اصلی‌اش به ویژه در حوزه مرز افغانستان و پاکستان، می‌توانند همچنان در خطر تهدیدات القاعده آن هم به رغم تضعیف نفوذ این گروه در این منطقه قرار بگیرند.