نیوزویک گزارش داد، استاینبرگ گفت: من معتقدم ترامپ در سال ۲۰۱۹ میلادی در ازای دریافت معافیت از مجازات استعفا خواهد کرد.

استاینبرگ در این مقاله نوشت: دونالد ترامپ از طریق استیضاح قانونی و روند برکناری از سمت ریاست جمهوری برکنار نخواهد شد بلکه این معامله‌گر خودسر از ریاست جمهوری به عنوان وسیله‌ای برای چانه زنی در مقابل مقامات دولتی و فدرال در سال ۲۰۱۹ میلادی استفاده خواهد کرد، به طوریکه موافقت می‌کند تا در ازای عدم پیگرد قانونی و کیفری خود، فرزندان و سازمانش از ریاست جمهوری کناره‌گیری کند.

وی افزود: برای آنکه مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را استیضاح کند ۲۰ سناتور جمهوری خواه باید به برکناری ترامپ از ریاست جمهوری رای دهند و این مساله بعید به نظر می‌رسد.

استاینبرگ در ادامه نوشت: ترامپ با چالش‌های قانونی و حقوقی بسیاری مواجه است، از جمله تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ میلادی، تحقیقات منطقه جنوبی نیویورک، تحقیقات دادستان کل نیویورک و دفتر دادستان منطقه‌ای منهتن که ممکن است منجر به خروج وی از کاخ سفید شود.

استاینبرگ افزود: به غیر از تمامی این کابوس‌های قانونی و حقوقی که ترامپ و ریاست جمهوری‌اش با آن مواجه هستند عملا برای ترامپ غیرممکن است که در انتخابات ۲۰۲۰ مجددا انتخاب شود. تنها دو سال از دوره ریاست جمهوری ترامپ باقیمانده و میزان محبوبیت بسیار پایین و شرم آور ترامپ و همچنین رکود شدید آینده این امر را برای ترامپ غیرممکن می‌سازد تا بتواند مجددا در انتخابات پیروز شود. کاملا محتمل است که ترامپ از ادامه ریاست جمهوری‌اش به عنوان برگه چانه زنی استفاده کند.