رقابت‌های هفته شانزدهم لیگ‌برتر والیبال باشگاه‌های کشور به میزبانی شش شهر و برگزاری شش دیدار پیگیری شد که در پایان تیم‌های، شهرداری گنبد، کاله مازندران، شهرداری‌ ورامین، پیکان تهران، سایپا تهران‌ مقابل رقبای خود به برتری رسیدند. به این ترتیب ورامین همچنان صدرنشین‌ و پیکان در رده دوم جدول قرار دارد.

پیکان در در نخستین بازی این هفته شهرداری گنبد با نتیجه کلی ۳-۲ مقابل میهمان خود عقاب نهاجا به برتری رسید. ست اول این دیدار ۲۶-۲۴ به سود گنبد، ست‌ دوم ۱۷-۲۵ به سود عقاب، ست سوم ۲۵-۲۰ به سود عقاب تمام شد اما در ادامه، تیم گنبد توانست در ست چهارم‌ و پنجم با نتایج ۲۵-۱۷ و ۱۷-۱۵ به براری رسیده و پیروز از زمین خارج شود.

در دومین بازی این هفته نیز تیم‌ کاله مازندران به مصاف شهروند اراک رفت که توانت در مجموع ۳-صفر به پیروزی برسد. نتایج سه ست این دیدار ۲۵-۲۰، ۲۵-۱۹ و ۲۵-۱۲ به سود مازندران رقم خورد.

اما در سومین بازی این هفته هم دو تیم هم نام شهرداری تبریز و شهرداری ورامین به میزبانی تبریزی‌ها مقابل یکی‌دیگر صف آرای کردند که نتیجه ست این بازی در ۲۶-۲۴ به سود تبریز ثبت شد اما در ادامه بازی ورامینی‌ها که مدعی اصلی قهرمانی این دوره از رقابت‌ها هستند، در سه ست پیاپی با نتایج ۱۹-۲۵، ۲۵-۲۲ و ۲۵-۱۳ پیروز شدند تا بازی سه بر یک به سود صدرنشین تمام شود.

همچنین در سیر جان تیم پیکان با حساب ۳-۱ میزبانش فولاد سیرجان ایرانیان را از پیش رو برداشت. ست اول این بازی ۲۵-۲۰ به سود میزبان و سه ست بعدی با نتایج ۲۵-۱۹، ۲۵-۲۲ و ۲۵-۲۱ به سود پیکان تمام شد.

سایپا نیز در تهران میزبان دورنای ارومیه بود که در مجموع ۳-۱ به برتری رسید. دو ست اول این بازی با نتایج ۲۵-۲۱ و ۲۵-۱۶ به سود سایپا تمام شد، ست سوم ۲۴-۲۶ به سود دورنا به پایان رسید اما در ست چهارم سایپا با نتیجه ۲۶-۲۴ حریفش را شکست داد و پیروز از زمین خارج شد.

در آخرین بازی این هفته، پیام خراسان میزبان خاتم اردکان بود که در ست اول ۲۶-۲۴ به برتری رسید، در ست دوم ۲۲-۲۵ باخت، در ست سوم ۲۵-۲۱ پیروز شد و در ست چهارم ۲۵-۱۹ مغلوب شد تا بازی به ست پنجم بکشد. اما در حالی که ست پنجم این بازی با نتیجه ۹-۱۱ به سود پیام پیگیری میشد، به دلیل درگیری به وجود آمده نسبت به تصمیمات داوری، نیمه تمام باقی ماند تا پیروز این دیدار مشخص نشود.

*نتایج کامل هفته پانزدهم لیگ‌برتر والیبال به قرار زیر است:

شهرداری گنبد ۳ - ۲ عقاب نهاجا (۲۶-۲۴، ۱۷-۲۵، ۲۰-۲۵، ۲۵-۱۷ و ۱۷-۱۵)

کاله مازندران ۳ - صفر شهروند اراک (۲۵-۲۰، ۲۵-۱۹ و ۲۵-۱۲)

شهرداری تبریز ۱ - ۳ شهرداری ورامین (۲۶-۲۴، ۱۹-۲۵، ۲۲-۲۵ و ۱۳-۲۵)

فولاد سیرجان ایرانیان ۱ - ۳ پیکان تهران (۲۵-۲۰، ۱۹-۲۵، ۲۲-۲۵ و ۲۱-۲۵)

سایپا تهران ۳ - ۱ دورنای ارومیه (۲۵-۲۱، ۲۵-۱۶، ۲۴-۲۶ و ۲۶-۲۴)

پیام خراسان ۲ - ۲ خاتم اردکان (۲۶-۲۴، ۲۲-۲۵، ۲۵-۲۱، ۱۹-۲۵ و نیمه تمام)