شاکی گفت: شب به میهمانی رفته بودم اما پس از بازگشت به خانه متوجه سرقت شدم.

با تماس مرد جوان تحقیقات آغاز شد و درحالی که بررسی‌ها برای دستگیری عاملان این سرقت شبانه ادامه داشت کارآگاهان با سرقت‌های مشابه دیگری مواجه شدند.در ادامه کارآگاهان پلیس به یک خودروی پژو مشکوک شدند که سه سرنشین داشت. در بازرسی از خودرو مأموران مقداری وسایل سرقتی کشف کردند. بنابراین هر سه نفر به اداره پلیس منتقل شدند. آنها در بازجویی‌ها به سرقت از خانه‌های ویلایی به سرکردگی یک هکر حرفه‌ای اعتراف کردند. در ادامه کارآگاهان پلیس موفق به دستگیری سردسته این باند شدند. طراح سرقت‌ها در تحقیقات پلیسی به جرم خود اعتراف کرد.

گفت‌وگو با متهم

چه شد که تصمیم به سرقت گرفتی؟من هیچ مشکل مالی ندارم، پدر و مادرم در یکی از کشورهای اروپایی زندگی می‌کنند و من هم هر چند وقت یک‌بار به دیدن آنها می‌روم. به خاطر همین رفت و آمدها زبان انگلیسی را بخوبی صحبت می‌کنم و بیشتر مواقع خبرها را در سایت‌های خارجی دنبال می‌کنم. چند وقت قبل در یکی از این سایت‌های خارجی خواندم که اعضای یک باند با تیر و کمان از خانه‌ها سرقت می‌کردند شرط عضویت در گروه هم خالکوبی یک عقرب کژدم روی بدنشان بود. از شیوه سرقت‌شان خوشم آمد و در فکر این بودم که من هم این سرقت‌ها را اجرا کنم.

با همدستانت چگونه آشنا شدی؟ در میهمانی با آنها آشنا شدم. پسران جوان دنبال راهی بودند تا یک شبه پولدار شوند. من هم پیشنهادم را مطرح کردم و آنها پذیرفتند اما خودم فقط سرقت‌ها را طراحی و مدیریت می‌کردم.

شیوه سرقت‌هایتان چگونه بود؟اعضای باند ساعت ۱۰ تا ۱۱ شب در خیابان‌های شمال تهران پرسه می‌زدند و با دیدن خانه‌ای که چراغ‌هایش خاموش بود به سراغ آن می‌رفتند. یکی از آنها با تیرو کمانی که داشت به شیشه خانه چندین بار سنگ پرتاب می‌کرد. اگر کسی خانه بود به‌دنبال صدای سنگ بیرون می‌آمد و اعتراض می‌کرد اما اگر خانه خالی بود پنجره‌ای هم باز نمی‌شد. بعد از اینکه مطمئن می‌شدند کسی داخل خانه نیست با وسایلی که برای سرقت در نظر گرفته بودند وارد خانه‌های ویلایی شده و وسایل با ارزش و دلار و طلا را سرقت می‌کردند.

وسایل سرقتی را چطور بین هم تقسیم می‌کردید؟دلار و طلاها را بین اعضای باند تقسیم می‌کردم و وسایلی را که از خانه‌ها سرقت می‌شد  برای خودم برمی داشتم. سرقت برایم هیجان داشت.

هکر هم هستی؟من علاقه زیادی به رایانه و فضای مجازی دارم. با مطالعه مقاله‌ها و کتاب‌های علمی اطلاعات زیادی به‌دست آوردم و موفق شدم براحتی سایت‌ها را هک کنم. در دوران دانشجویی‌ام چندین بار فیس‌بوک و جی میل‌های دوستانم را هک کردم. بعضی‌ها سراغم می‌آمدند و از من می‌خواستند ایمیل یا پیام‌های دوستانشان را هک کنم.

فکر می‌کردی دستگیر شوی؟اصلاً فکر نمی‌کردم کاری که انجام می‌دهم جرم باشد. فکر می‌کردم چون در سرقت‌ها حضور ندارم اتهامی مرا تهدید نمی‌کند.

با اینکه وضع مالی ات خوب است چرا سرقت می‌کردی؟فقط به خاطر هیجان این کار را می‌کردم. حتی از وسایل سرقتی هم استفاده نمی‌کردم. اصلاً نیازی به آنها نداشتم.