ابراهیم محمدولی در گفت و گو با خبرآنلاین اظهار کرد: قیمت در بازار مشخص نیست و معمولا باید تا بعد از ظهر صبر کرد تا قیمت های دقیق در بازار تهران و سایر بازارها اعلام شود. 

وی افزود: اکنون قیمت ها نسبت به روز گذشته کاهش داشته به طوری که روز گذشته آخر وقت هر مثقال طلا یک میلیون و ۴۸۰هزار تومان بود اما الان هر مثقال طلا به نرخ یک میلیون و ۳۴۰هزار تومان دادو ستد می شود. 

وی تصریح کرد: اکنون تقریبا داد و ستد و معامله ای انجام نمی شود ولی در مورد قیمت ها می توان گفت که سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳میلیون و ۸۰۰هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۳میلیون و ۶۰۰هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۹۵۰هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان، سکه های گرمی هم ۶۶۰ هزار تومان قیمت گذاری شده اند که البته این قیمت ها در نوسان است.

وی درباره قیمت طلا نیز توضیح داد:‌هر مثقال طلای ۱۷عیار آب شده یک میلیون و ۴۳۰ هزار تومان و هرگرم طلای ۱۸عیار نیز ۳۴۱هزار تومان نرخ گذاری شده است.

محمدولی گفت: در بازارهای جهانی یک ماه است که نرخ طلا افزایش یافته به طوری که امروز هر اونس طلا ۱۲۸۱دلار قیمت گذاری شده در حالی که در تاریخ مشابه ماه قبل قیمت هر اونس طلا بین ۱۱۹۶ تا ۱۲۰۰دلار در نوسان بود اما در ماه گذشته قیمت فلزات قیمتی در بازارها جهانی رو به افزایش است. 

وی تصریح کرد: در بازارهای داخل علاوه بر قیمت جهانی طلا، نرخ ارز در بازار آزاد نیز بر روی تعیین قیمت سکه و طلا تاثیر داشته و سبب کاهش و یا افزایش آنها می شود. 

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در بازار سکه و طلا و همچنین ارز داخلی نوسانات بیش از حدی داشته ایم که این افزایش در اصل به صورت بی قانون اتفاق افتاده است و تا امروز حدود یک ماه است که بازار به صورت کنترل شده در حال حرکت است. یعنی برنامه هایی و ... که به بازار اعلام می شود همه بر اساس بانک اطلاعاتی و شناخت کافی از بازار است که اتفاق خوبی محسوب می شود زیرا به مصرف کننده و خریدار کمک می کند تا در فضای دارای آرامش معامله و داد و ستد کنند. 

وی ادامه داد: امیدوارم این بازار و روند فعلی مستمر باشد زیرا اگر این روند پایدار باشد کمک بسیاری به بازار می کند تا بازار سکه و طلا و ارز از ثبات نسبی برخوردار باشد. 

محمدولی خاطر نشان کرد: البته قیمت های فعلی با آنچه مدنظر ماست، فاصله دارد. 

وی درباره قیمت مود نظر اتحادیه طلا و جواهر توضیح داد: در ماه های گذشته دلار از بیش از ۳هزار تومان به ۴۲۰۰تومان دولتی رسیده و در بازار ارز امروز بین ۱۰ تا ۱۱هزار تومان معامله می شود که باید گفت قیمت های امروز در بازار ارز با آن قیمت ها فاصله فراوان دارد و همین اتفاق در بازار سکه و طلا افتاده بنابراین هرچه قیمت ها متعادل تر شده و با واقعیت های موجود همخوانی داشته باشد و بتواند بازار را در برابر تزریقی که از ارز و سکه با بازار می شود، مدیریت کند آن زمان می توان گفت بازار منطقی است.