سعید جلیلی صبح امروز طی سخنانی در نشست شنبه‌های انقلاب که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، با بیان اینکه در برابر انقلاب اسلامی انواع توطئه ها به کار گرفته شد و خود دشمنان بارها گفتند که هر کاری علیه جمهوری اسلامی می توانستیم، انجام دادیم، اظهار کرد: اینطور نبود که دشمنان ما مضایقه کرده باشند، ولی در عین حال خودشان اعتراف می‌کنند که از کارهایشان به نتیجه ای نرسیدند. در واقع آنان به این جمع‌بندی رسیده اند که انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌ها متفاوت است و توانایی حفظ خود را دارد و همچنین قادر به تکثیر خود هم هست.

وی با طرح این پرسش که چرا شش قدرت بزرگ دنیا می آیند و با ما درباره تعداد سانتریفیوژهای مان مذاکره می کنند، گفت: خود آنان چندین برابر ما سانتریفیوژ دارند؛ پس موضوع اصلی شان تعداد سانتریفیوژهای ما نیست بلکه نشان می‌دهد که آنان فهمیده‌اند یک تمدن بزرگ در حال شکل گیری است و به همین دلیل تلاش می‌کنند تا این قدرت جهانی را محدود کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در منطقه و در جریان بیداری اسلامی حرکت‌هایی شکل گرفت اما دشمن آنها را متوقف کرد، گفت: پرسش این است که چرا نتوانستند جلوی جمهوری اسلامی را بگیرند؟ چه چیزی دشمن را در تجربه چهل ساله که ناکامی های مختلف را داشته است، به مسیر دیگر می برد؟ دشمن چه هدف دیگری را دنبال خواهد کرد؟ دشمن همیشه از یک مسیر نخواهد رفت. دشمن در دفاع مقدس فهمید که مسیر نظامی علیه ایران کارایی ندارد.

جلیلی افزود: دشمن انتظار شش ماهه و دو ساله برای سرنگونی انقلاب اسلامی داشته است و حالا چهل سال گذشته است. آن چیزی که رمز موفقیت انقلاب اسلامی بود، نرم افزار انقلاب ماست که دشمن از درک آن عاجز است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اگر کسی در داخل چارچوبهای محاسباتی انقلاب اسلامی را به چالش بکشد، همان کاری را کرده است که دشمن می خواهد.

وی افزود: دشمن نمی خواهد انقلاب اسلامی، تبدیل به یک مدل شود و برای همین همه توان خود را به کار گرفته است و حال پرسش این است که چه چیزی دشمن را در مسیر اخلال در نرم افزار جمهوری اسلامی موفق می کند؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اسلام آمریکایی را عامل اخلال در مسیر نرم افزار جمهوری اسلامی دانست و گفت: اسلام آمریکایی موجب انصراف از مبارزه یا انحراف در مبارزه می شود، در حالی که اگر می خواهیم موفقیت انقلاب اسلامی تداوم یابد، لازمه آن شناخت نرم افزار انقلاب اسلامی است.