خادم الشریعه یکی از چهار نماینده اعزامی ایران به رقابت ها شطرنج قهرمانی جهان روسیه بود که در دو بخش سریع و برق آسا برگزار می شود. علیرضا فیروزجاه، پرهام مقصودلو و احسان قائم مقامی سه نماینده دیگر ایران در این دوره از رقابت ها هستند. 

در بخش مردان و در پایان ۱۴ دور رقابت علیرضا فیروزجاه نابغه شطرنج ایران با کسب ۹.۵ امتیاز ۱۴ دور رقابت، نتایج چشمگیری کسب کرده است.

افشین تهرانی سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج با اشاره به نتایج کسب شده نمایندگان ایران در رقابت های جهانی روسیه به خبرنگار ایرنا گفت: مسابقات جهانی شطرنج سریع و برق‌آسای روسیه سطحی فراتر از مسابقات آسیایی دارد و نتیجه گیری در این رقابت‌ها کار ساده ای نیست بلکه به میزان آمادگی ذهنی و تمرکز شطرنج‌باز در یک روز خاص بستگی دارد.

سرپرست پیشین تیم های ملی شطرنج در زمینه پیش بینی فدراسیون از نتایج احتمالی نمایندگان ایران در روسیه اظهار کرد: این تورنمنت یکی از دشوارترین مسابقات سال ۲۰۱۸ است زیرا از یک سو زمان مسابقات سریع و برق‌آسا است و از سوی دیگر بزرگان شطرنج جهان مانند «مگنوس کارلسن»، «آنا موزیچوک» و «نانا زاگنیدزه» در آن حضور دارند و این نشان دهنده سطح بالای رقابت ها است و پیش بینی در آن کار راحتی نمی تواند باشد.