یک مقام بلند پایه در کاخ سفید در گفت‌وگو با شبکه خبری اسرائیلی "i۲۴" اعلام کرد که دولت آمریکا قصد دارد تا اعلام طرح صلح خود برای حل اختلاف میان فلسطین و اسرائیل موسوم به "معامله قرن" را به بعد از برگزاری انتخابات اسرائیل موکول کند.

اظهارات این مقام کاخ سفید ساعاتی پس از موافقت رهبران ائتلاف حاکم رژیم صهیونیستی با انحلال پارلمان این رژیم و برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه آوریل مطرح شد.

طبق آنچه در گزارش‌های مطبوعاتی طی هفته‌های گذشته مطرح شده بود، تیم طراح این طرح صلح اعلام کرده بود که پیش از فوریه آتی جزئیات این طرح را اعلام نخواهد کرد.

روزنامه "القدس" فلسطین پیشتر در گزارشی فاش کرده بود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دلیل بحران سیاسی موجود در رژیم صهیونیستی با درخواست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم مبنی بر به تعویق انداختن اعلام این طرح موافقت کرده است.

این طرح با موج شدیدی از محکومیت‌ها و مخالفت‌ها از سوی مقامات فلسطینی، عربی و اسلامی روبرو شده است چراکه این طرح اصلی‌ترین مطالبات فلسطینیان از جمله حق بازگشت و توقف شهرک‌سازی‌ها را مسکوت گذاشته است. در این طرح همچنین قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناختنه شده است.