مسعود شجاعی در حاشیه تمرین امروز (یک‌شنبه) تیم ملی درباره کمپ این تیم در قطر اظهار کرد: همه چیز اینجا خوب است. روز اولی که به اینجا آمدیم، می‌خواستم از این امکانات فیلم بگیرم. امکاناتی که اینجا هست، واقعا عالی است. یک کشور با یک میلیون جمعیت چنین امکاناتی دارد. آنها این امکانات را فراهم کردند که هم خودشان استفاده کنند و هم با آمدن تیم‌هایی چون بایرن مونیخ درآمدزایی کنند.

وی افزود: دیگر نمی‌خواهیم گله‌گزاری و شکایت کنیم و فقط می‌خواهیم تمرین کنیم. این روزها تمرینات منظمی انجام می‌دهیم و می‌خواهیم خودمان را آماده کنیم. الان در بهترین شرایط ممکن قرار داریم و فقط چند بازیکن به خاطر بازی‌های باشگاهی‌شان به تیم ملحق نشده‌اند که آنها هم کم‌کم اضافه خواهند شد. ان‌شاءالله با قدرت و پرتوان و با انرژی بازی‌ها را شروع کنیم و این انرژی را به مردم انتقال بدهیم.

وی در ادامه اضافه کرد: الان زمانی نیست که بخواهیم به خاطر اختلاف‌نظرها و دیدگاه‌ها پاسخی بدهیم. با توجه به اختلاف‌نظرها و دیدگاه‌ها الان باید همه یکدل بشویم. قبلا خواهش کرده‌ام و الان هم خواهش می‌کنم تا پیشکسوتان و مربیان قدیمی تیم ملی بیایند و همدل بشویم. یک ماه دندان روی جگر بگذارید و یکدیگر را تحمل کنیم تا موفق شویم. تیم ملی برای همه ماست. تیم ملی نه برای من و نه برای آقای کی‌روش است و برای شخص هم نیست بلکه تیم ملی یک مملکت است. من مطمئن هستم به بازی‌ها که نزدیک‌تر بشویم، شور و شوق و هیجان بیشتر خواهد شد و این موضوع به ما انتقال داده خواهد شد که بیشتر تلاش کنیم. الان زمانی این نیست که بخواهیم پاسخ یکدیگر را بدهیم و بگوییم که نظر فلانی درست نیست و نظر شخص دیگری درست است.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره حضور چهارمین بارش در جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: من به این موضوع فکر نکرده بودم. من به این مساله شخصی نگاه نمی‌کنم. برایم بسیار افتخار دارد که پیراهن تیم ملی را یک بار دیگر بپوشم اما همه فکر و ذکرم این است که در این جام موفق بشویم. این موفقیت دور از دسترس نیست و ایمان دارم که این اتفاق می‌افتد. در جام جهانی هم به این‌گونه مسائل فکر نمی‌کردم که بخواهم رکوردی از خود به جا بگذارم. مهم این است که بتوانیم موفقیت به دست بیاوریم چراکه قهرمانی و موفقیت‌ها برای مردم خیلی ارزشمند است. چه بسا بازیکنانی که یک بار در جام ملت‌ها بازی کرده‌اند و قهرمان شده‌اند.

او ادامه داد: اشتباهاتی که در بازی‌های گذشته اتفاق افتاده است را دیگر نباید تکرار کنیم. در هر دوره به خاطر جزئیات کوچکی به مشکل خوردیم و الان این تجربیات را به اندازه کافی در اختیار داریم و ۸۰ درصد تیم ملی تجربه دو جام ملت‌ها را در کارنامه دارند و دیگر جایی برای اشتباهات جزئی نداریم. اگر این مسائل را رعایت کنیم می‌توانیم موفق باشیم. تنها چیزی که الان مهم است بازیکنان خوب و باکیفیتی داشته باشیم که کم نداریم.