محمد فیضی عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون امید (اصلاح‌طلبان) با اشاره به حواشی رخ داده درباره محمدباسط درازهی نماینده سراوان در مجلس گفت: آقای درازهی عضو فراکسیون امید است و در جلسات این فراکسیون شرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه در فراکسیون امید تاکنون بحث خاصی درباره حواشی رخ داده برای نماینده سراوان انجام نشده، ادامه داد: اتفاقی که رخ داده مربوط به فراکسیون نیست و این موضوع مرتبط به فضای مجلس است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با تاکید بر اینکه اتفاق رخ داده برای نماینده سراوان اتفاق خوشایندی نبود، اضافه کرد: البته باید ریشه این اتفاق به صورت دقیق بررسی شود تا مشخص شود چه فرد یا افرادی در این زمینه تخلف کردند.

عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون امید تصریح کرد: مجلس، هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان دارد و این موضوع باید در این هیئت بررسی شود.

شامگاه دوشنبه - ۲۶ آذر امسال، فیلمی از محمدباسط درازهی نماینده مردم سراوان در مجلس در میان کاربران فضای مجازی دست به دست شد که نشان می‌داد این نماینده با یکی از کارمندان گمرک درگیری لفظی داشته است. این فیلم و توهین‌های "درازهی" با واکنش‌ گسترده کاربران فضای مجازی مواجه شد تا جایی که نمایندگان مجلس و حتی هیئت‌رئیسه نیز به موضوع حساسیت پیدا کنند.

 

چند روز پس از این اتفاق، محمد جواد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در خبری عجیب گفت که پرونده نماینده سراوان پس از بررسی در این هیات مختومه شده است. این اظهارات نیز با مخالفت کاربران فضای مجازی  و محافل رسانه‌ای مواجهه شد.