می‌گویند خاک سرد است و رفته‌ها آرام آرام از یاد می‌روند ولی مگر یک مادر می‌تواند درگذشت پسرش را از خاطر ببرد؟ با اینکه نزدیک به یک‌سال قبل خانم باقری در حادثه تلخ بوشهر احمدرضا را از دست داد، اما هنوز وقتی درباره پسرش حرف می‌زند، اشک در چشم‌هایش جمع می‌شود. حتماً به خاطر دارید این سانحه با حضور مهدی قائدی بازیکن استقلال چقدر جنجالی شد. یکی دو روز بعد از تصادف خبر رسید مهدی پشت فرمان بوده و بعد قصه‌های دیگر به گوشمان رسید. این وسط خبر تلخ مرگ احمدرضا شاکر از همه تلخ‌تر بود. مادر او فاش کرد با وجود آن‌که پسرش در تصادف ضربه مغزی شده بود ولی ۷، ۸ ساعت با یک سرم در اورژانس نگهش داشته بودند تا به وضع بازیکن مطرح استقلال برسند! اواخر هفته گذشته بود که خبر رسید دادگاه رأی داده مهدی قائدی پشت فرمان بوده و به عنوان مقصر اصلی در تصادف شناخته شده است.

خانم باقری می‌دانیم هنوز تحت تأثیر درگذشت فرزندتان هستید ولی به تازگی خبر رسیده مهدی قائدی مقصر پرونده شناخته شده است. رأی نهایی کی صادر خواهد شد؟
ابتدا بگویم ما نبودیم که این خبر را بیرون دادیم و خودمان هم نمی‌دانیم چطور خبر بیرون رفته است، چون علاقه داشتیم پرونده به طور کامل در آرامش و سکوت جلو برود. ان‌شاءالله رأی نهایی همین هفته اعلام خواهد شد ولی بررسی‌ها ادامه دارد. من خیلی حرف دارم که بزنم و در گلویم گیر کرده است.

خیلی بحث سمت قرمز و آبی رفته و اینکه بیایند رضایت بگیرند. نظر شما درباره این بحث‌ها چیست؟
من از شما رسانه‌ها یک خواهش دارم. شما بحث را قرمز و آبی نکنید. یک نفر جرمی را مرتکب شده است. ایشان بدون آن‌که گواهینامه داشته باشد، پشت فرمان نشسته و به خاطر سهل‌انگاری او پسرم را از دست داده‌ام. کسی که این کار را کرده، باید تاوانش را پس دهد، می‌خواهد یک بازیکن فوتبال باشد یا یک آدم معمولی.

مهدی قائدی پس از انتشار خبر مجرم بودنش یک استوری گذاشت و از همه خواست ساکت باشند. شما این استوری را دیدید؟
من تمام فکر و ذکرم پسرم است. در فضای مجازی هم نیستم ولی شنیدم که بعضی‌ها چیزهایی گفتند ولی اگر هم این کار را کرده باشند، باعث تعجب نیست. از سال گذشته که پسر من با اشتباه او زیر خاک رفته، رفتارهایی کرده که نشان داده متوجه اشتباهش نشده است. همیشه می‌گویند خدا با آنی است که به او ظلم شده است. بعد از درگذشت پسرم حتی یک پیامک ندادند تسلیت بگویند، تسلیت حضوری که پیشکش. البته من می‌دانم دوست ندارند با ما رودررو شوند، چون در غیر این‌صورت حداقل یکی از اعضای خانواده‎اش برای مراسم خاکسپاری می‌آمد.