خبرگزاری دانشجویان ایران در آستانه فرا رسیدن سال نو میلادی( ۲۰۱۹) در گفت‌وگو با کارشناسان و صاحب‌نظران عرصه بین‌الملل و سیاست خارجی  کشور از آن‌ها پرسیده که به نظرشان خبرسازترین چهره بین‌المللی  سال ۲۰۱۸ فارغ از عملکرد مثبت یا منفی آن‌ها چه کسی بوده است؟

 

 در همین راستا رامین مهمان‌پرست در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال  اعلام  کرد که  به نظر  وی خبرسازترین و یا جنجالی‌ترین شخصیت بین‌المللی در سال 2018 محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بوده است.

 

او در توضیح این انتخاب گفت: محمد بن سلمان از زمان روی کار آمدن خود به دنبال ایجاد ماجراجویی و تنش در منطقه بوده است که از جمله می‌توان در این زمینه به ادامه‌ حملات سعودی‌ها به مردم مظلوم یمن اشاره کرد.

سخنگوی پیشین وزارت خارجه همچنین اظهار کرد: ما شاهد همدستی محمد بن سلمان با صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در پیشبرد اهداف آن‌ها علیه ملت‌های منطقه از جمله ملت مظلوم فلسطین هستیم چنان که سعودی‌ها با رهبری محمد بن سلمان  اقدامات بی‌شرمانه‌ای در این زمینه انجام داده‌اند.

وی همچنین به مشخص شدن نقش مستقیم محمد بن سلمان در قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار مطرح عربستانی آمریکایی طبق برخی از استاد معتبر بین‌المللی  اشاره کرد و در مورد آینده این چهره سعودی در سال ۲۰۱۹ اظهار کرد: تصور نمی‌کنم که آینده خوبی در پیش‌ روی محمد بن سلمان باشد؛ چراکه حقایق جنایت‌های آن‌ها در منطقه به خصوص یمن در حال روشن شدن برای افکار عمومی است و قدرت‌هایی که حمایت کردند که وی چنین  قدرتی را به دست آورد باید کم‌کم فکری در مورد جانشینی او کنند.