در آستانه آغاز رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی تحت عنوان «جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات در انتظار نبرد غول‌های مربیگری»، چند مربی از مربیان تیم‌هایی که در این دوره جام ملت‌های قاره کهن حضور خواهد داشت را زیر ذره‌بین برده که کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران هم یکی از آنهاست.

AFC درباره کی‌روش می‌نویسد: دومین تورنمنت قاره‌ای باقدمت دنیا، پذیرای گروهی از ستاره‌های سرمربیگری دنیا خواهد بود که برخی از آن‌ها افتخارآفرینی در بزرگ‌ترین صحنه‌های دنیای فوتبال را تجربه کرده‌اند. سرمربی تیم ملی ایران، کارلوس کی‌روش یکی دیگر از این سرمربیان است که افتخار رساندن سه تیم به جام جهانی را دارد. اولین آن‌ها آفریقای جنوبی، دومی کشور خودش پرتغال و پس از آن‌ها ایران است که دو بار در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ با آن به جام جهانی صعود کرد.

AFC در ادامه به نقل از کی‌روش می‌نویسد: هشت سال پیش زمانی که من به ایران آمدم، ما با چالش‌ها و مسائل مواجه بودیم. حالا هشت سال پس از آن روز، حالا ما عازم امارات هستیم تا در جام ملت‌های آسیا شرکت کنیم و مهمترین میراثی که بر جا می‌گذاریم، ایجاد زیرساخت برای نسل‌های آتی است.

کی‌روش ادامه داد: مهمترین چیز برای تیم ملی این است که قلب مردم را تسخیر و رضایت اکثریت آن‌هایی که واقعاً عاشق تیم ملی هستند را جلب کند. من باور دارم که تمام بازیکنانم دارند تمام تلاش‌شان را انجام می‌دهند و با کمک خدا، من امیدوارم که ما در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا بهترین عملکرد را داشته باشیم.