حجت‌الاسلام‌والمسلمین نصرالله پژمانفر که در آیین اختتامیه جشنواره رسانه‌ای ابوذر، سخن می‌گفت، در مورد نقش و جایگاه رسانه ادعا کرد: جایگاه رسانه یکی از مسائلی است که مورد غفلت واقع شده و ما نتوانسته‌ایم از ظرفیت رسانه استفاده مناسبی ببریم، به همین دلیل است که گاهی اولویت‌ها برعکس جلوه داده می‌شود و بسیاری از تلاش‌ها و کوشش‌هایی که صورت گرفته، در نگاه مخاطبین تغییر می‌یابد.

وی افزود: امروز به عنوان کسی که شاهد فراز و فرودهای بسیاری در کنار مردم و در عرصه انقلاب اسلامی بوده، شاهد هستم که مردم ما در برابر همه اتفاقات ایستادگی کردند، اما امروز با ظرفیت رسانه، برخی تلاش دارند که این واقعیت‌ها نادیده گرفته شود و گاهی جای جلاد و شهید عوض می‌شود و این اتفاقی است که رسانه رقم می‌زند.

پژمانفر ضمن اشاره به این که تلاشمان در مجلس پرداختن به موضوع رسانه بود، عنوان کرد: نظام‌بخش شدن موضوع رسانه می‌تواند بسیاری از مسائل را حل کند، امروز باید به ظرفیت رسانه توجه کنیم و این توجه ضرورتی را می‌آفریند تا اولویت‌ها را در ذهن مردم حفظ کنیم.

نماینده مردم مشهد و کلات خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به شرایط موجود کمک کنیم، به نظر من آنچه حائز اهمیت است، ظرفیت رسانه‌ها است که امروز باید امیدواری، نشاط و ایجاد انگیزه برای تلاش را در بین مردم زنده کند و این امری است که رسانه می‌تواند انجام دهد، اما متاسفانه گاهی رسانه‌های ما مسیر را گم می‌کنند.

وی پیرامون سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر اضافه کرد: این که جشنواره ابوذر از حدود ۳۷۰ اثر در سال اول، به حدود ۲۰۰۰ اثر رسیده، کار بزرگی است و توانسته اعتماد مطلوبی را در میان تولیدکنندگان اثر رسانه‌ای ایجاد کند و امیدواریم با حمایت‌های مالی مناسب در تراز گسترده‌تری برگزار شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از این موضوع که بسیاری از جشنواره‌ها به‌ صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شود، گفت: به شدت مخالف برگزاری و تمرکز جشنواره‌ها در تهران هستم، به این دلیل که عموما کلیشه‌ای و بدون خروجی بوده و در این راستا چندین‌بار از وزرای ارشاد خواسته‌ام که از این تمرکز ایجاد شده در تهران کاسته و برنامه‌ها را در دیگر مکان‌ها برگزار کنیم. بنابراین معتقدم ظرفیت‌های استانی بسیار بالا است، اما به دلیل نبود پشتوانه مالی نتوانسته‌اند کار خود را به صورت گسترده‌تر ارائه دهند.