بهزاد افشار  در دوره آموزشی اعضای هیات تطبیق استان اردبیل افزود: با توجه به اینکه تصویب این لایحه کمک بیشتری به مدیریت شهری کشور می کند ، دولت و مجلس شورای اسلامی بطور جدی پیگیر آن هستند.

وی با بیان اینکه فقدان مدیریت یکپارچه شهری یک چالش است، اظهار داشت: با اجرایی شدن این لایحه بسیاری از مشکلات مدیریتی شهر در کشور مرتفع خواهد شد.

مدیرکل دفتر شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور گفت: برخی معتقدند با اجرایی شدن مدیریت یکپارچه شهری نارضایتی مردم افزایش می یابد و اعتبارات در جای خود هزینه نمی شود ولی دولت تلاش خود را برای نهایی کردن آن انجام می دهد.

افشار با اشاره به لایحه درآمدهای پایدار شهری افزود: این لایحه هم تقدیم هیات دولت شده و تلاش می شود بزودی تعیین تکلیف شود.

وی بیان کرد: آیین نامه های دیگری هم به دولت در ارتباط با افزایش حقوق و مزایای شهرداران ،آیین نامه هیات های حل اختلاف ، هیات های تطبیق و آیین نامه اصول عوارض هم تقدیم دولت شده است.

افشار عمده مشکلات شهرداری ها را مالی ذکر کرد و گفت: عمده درآمد شهرداری ها بر اساس درآمد های ناپایدار است و به همین خاطر بیشتر شهرداری ها با مشکلات مالی مواجه هستند.

مدیرکل دفتر شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور ساختار نیروی انسانی در شهرداری ها را نامناسب دانست و گفت: شهرداری‌ها بر اساس چارت سازمانی اداره نمی شوند و بسیاری از نیروها هم به شهرداری ها اضافه شده که خروج آنها هم امکان پذیر نیست.

براساس گزارش سایت وزارت کشور، افشار اظهار داشت: عمده نیروی شهرداری ها غیر متخصص هستند و همین موضوع مشکلات بیشتری را در شهرداری ها بوجود آورده است.