علیرضا جهانبخش که از شروع فصل لیگ برتر انگلیس تا هفته یازدهم در چهار مسابقه در ترکیب بود و در ۶ دیدار به‌عنوان یار تعویضی به زمین رفت، پس از آنکه در دقایق پایانی بازی برابر اورتون مصدوم شد، نتوانست در هفته‌های اخیر تیمش را همراهی کند.

ملی پوش ایرانی برایتون که پس از پنج بازی دوری از فهرست مسابقات لیگ برتر، قرار بود از هفته اخیر لیگ برتر انگلیس برابر چلسی بازی کند، به دلیل تشدید آسیب دیدگی در آخرین تمرین تیمش نتوانست در این دیدار به میدان برود.

جهانبخش که در ۶ دیدار اخیر لیگ برتر انگلیس بخاطر مصدومیت حضور نداشت، با اعلام سایت باشگاه برایتون در بازی شنبه شب تیمش در هفته هجدهم که از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه ویتالیتی برابر بورنموث رده یازدهمی برگزار می‌شود، غائب خواهد بود.

باشگاه برایتون اعلام کرد علاوه بر شین دافی که به دلیل محرومیت برابر بورنموث حضور ندارد، علیرضا جهانبخش و خوزه ایزکیردو نیز به دلیل آسیب دیدگی نمی‌توانند در این دیدار به میدان بروند.

قرار است لیست لژیونرهای تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا، روز شنبه، یکم دی ماه اعلام شود ولی همچنان وضعیت علیرضا جهانبخش برای همراهی شاگردان کارلوس کی‌روش در این رقابت‌ها مشخص نیست.