«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز (پنجشنبه) در اظهارنظر توئیتری گفت که خروج نظامیان این کشور از سوریه نباید عجیب به‌نظر بیاید.

ترامپ در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «خارج شدن از سوریه، تعجب‌آور نیست. سال‌ها برای آن تبلیغ می‌کردم و شش ماه قبل که می‌خواستم علنا اعلام کنم، موافقت کردم که مدت بیشتری بمانیم».

وی با بیان اینکه ایران، روسیه و ترکیه دشمنان اصلی و محلی گروه تروریستی داعش هستند، مدعی شد: «ما (در سوریه) کار آنها را می‌کردیم. زمان بازگشت به خانه و بازسازی است».

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه کشورش پلیس غرب آسیا نیست، در توئیت دیگری نوشت: «آیا آمریکا می‌خواهد پلیس خاورمیانه باشد در حالی که هیچ‌چیزی جز هزینه کردن جان‌های با ارزش و تریلیون‌ها دلار برای محافظت از کسانی که قدر نمی‌دانند، به دست نمی‌آورد؟ آیا می‌خواهیم برای همیشه آنجا باشیم؟»

وی ضمن تاکید بر اینکه زمان آن رسیده که دیگران به مبارزه با تروریست‌ها بپردازند، مدعی شد: «برخلاف گزارشاتی که رسانه‌های اخبار دروغین منتشر می‌کنند، روسیه، ایران، سوریه و دیگران از اینکه آمریکا در حال خارج شدن است خوشحال نیستند. زیرا آنها اکنون باید با داعش و دیگران، بدون ما بجنگند».

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیت سومی اضافه کرد: «من در حال ساختن قوی‌ترین ارتش در جهان هستم. اگر داعش به ما دست‌درازی کند، محکوم به فنا خواهند بود».

شب گذشته رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های پنتاگون اعلام کردند که ترامپ در اقدامی غیرمنتظره دستور داده تمام نیروهای نظامی آمریکا که به بهانه مبارزه با داعش در سوریه حضور داشتند، این کشور را ترک کنند. ترامپ نیز ساعتی بعد با انتشار یک توییت، تلویحا این خبر را تایید کرد.