نیروهای موشکی یمن چهارشنبه شب با شلیک دو فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» به ادامه تجاوزات ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی پاسخ دادند.

منابع نظامی وابسته به ارتش یمن و انصارالله می‌گویند که یگان موشکی چهارشنبه شب دو فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» را به سمت اهداف مورد نظر خود در مناطق «نجران» و «عسیر» واقع در جنوب عربستان شلیک کرد.

منابع نظامی یمن به پایگاه خبری انصارالله گفتند، حالا که ائتلاف متجاوز سعودی به تعهدات و توافقات صورت گرفته گروه‌های یمنی در سوئد پایبند نیست و گاه و بیگاه مناطق مختلف یمن از جمله الحدیده را هدف قرار می‌دهد، حملات موشکی یمن هم متوقف نخواهد شد.

یک منبع دیگر یمنی گفته که حملات موشکی یمن به مواضع داخلی و یا خارجی دشمن باید به گونه‌ای صورت بگیرد که رعب و وحشت به جان آنها بیفتد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن چهارشنبه شب ساعاتی قبل از شلیک این موشک‌ها گفت که جنگنده‌های ائتلاف سعودی طی ۴۸ ساعت گذشته، ۲۸ بار به مناطق مختلف این کشور و شش بار به فرودگاه صنعاء حمله کردند.

«یحیی سریع» نیروهای متجاوز و مزدوران را مسئول کامل هرگونه نقض آتش‌بس در الحدیده و پیامدهای آن دانست و بر ایفای نقش مؤثر سازمان ملل متحد و جامعه جهانی برای اجرای  توافق آتش‌بس تاکید کرد.

دور چهارم گفت‌وهای صلح یمن در سوئد پنجشنبه (۱۵ آذرماه) هفته گذشته به مدت یک هفته زیر نظر سازمان ملل در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد و دو طرف بر سر آتش‌بس در شهر و بنادر الحدیده توافق کرده بودند.

آتش‌بس مورد توافق در سوئد میان بر سر آتش‌بس در شهر بندری« الحدیده» اصلی ترین مسیر ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمن از بامداد سه‌شنبه گذشته وارد مرحله اجرا شد.