محمود واعظی در حاشیه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اشاره به بررسی حادثه مدرسه سیستان و بلوچستان در جلسه هیات دولت گفت: همه اعضای دولت از این حادثه ابراز تاسف کردند، ما به خانواده دانش آموزان جانباخته در این حادثه تسلیت عرض می کنیم.

واعظی با بیان این که این مدرسه دولتی نبوده است، افزود: نمایندگان وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش در محل حادثه حضور دارند و در حال بررسی و پی گیری علل و عوامل این حادثه هستند تا این حوادث تکرار نشود و همچنین اقدامات لازم را برای رسیدگی به خانواده آسیب دیدگان هم انجام می دهند.

وی همچنین گفت: موضوع توسعه سواحل مکران بسیار مهم است لذا در جلسه امروز هیات دولت اقدامات توسعه ای و ساختاری در سواحل مکران و آن منطقه مفصل بحث شد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره بودجه سال ۹۸ و رهنمودهای رهبری، گفت: از هفته گذشته جلسات متعددی در این زمینه در سطوح مختلف برگزار کردیم؛ در جلسه روز گذشته شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا نیز این مساله به صورت مفصل بحث و بررسی شد.

رئیس دفتری رئیس جمهوری افزود: ما هزینه ها در بخش های مختلف را از بیشتر دستگاه هایی که از گذشته ردیف بودجه برای آنها بودجه تدوین کرده بودیم کاهش دادیم.

وی توضیح داد: کمیته امداد و بهزیستی ، بازنشستگان و حقوق بگیران دولت از کاهش این هزینه ها در بودجه ۹۸ درخصوص مستثنی شدند و رقمی که قبلا تصویب کرده بودیم را تغییر ندادیم و همان را پرداخت می کنیم.

واعظی گفت: ما در یک زمانی باید ساختار بودجه را تجدید نظر کنیم؛ البته بازنویسی بودجه کار آسانی نیست ، بودجه در طول صد سال گذشته با روش های مختلف تدوین شده است و ردیف های مختلفی در دولت ها بر اساس مصالحی تدوین شده و در بودجه ها قرار دادند و بعضی از این موارد نیز در ادوار مجلس اضافه شده و همین طور استمرار داشته است و برای همه دستگاه های مختلف یک حق ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر که با یک سری محدودیت ها مواجه هستیم عملا به گونه ای شده است که همه دستگاه های مختلف اعم از دولتی و غیر دولتی، فرهنگی و سایر نهادها و ... موارد قبلی در بودجه های گذشته را حق خود می دادند، ولی الان که فشارها زیاد شده است، باید یک مقدار ردیف های بودجه را کم و متمرکز کنیم و به صورت شفاف بدانیم هر دستگاهی چه کاری انجام می دهد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: آنچه که رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره بودجه بود را در بودجه ۹۸ لحاظ می کنیم و تبصره هایی هم اضافه بر تبصره های قبلی بررسی و تصویب شد و امیدواریم که بررسی بودجه به گونه ای پیش برود که هفته آینده بتوانیم لایحه بودجه ۹۸ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنیم.

واعظی درباره انتصاب داماد رییس‌جمهور در پست معاونت وزارت صنعت معدن و تجارت هم گفت: دکتر‌ روحانی در جریان این‌انتصاب نبوده هیچگاه کسی‌را توصیه نکرده و ‌نمی‌کند، عملکرد ایشان روشن بوده است. دکتر‌مهدی زاده از دوستان‌قبلی‌ آقای رحمانی بوده و‌ همشهری‌ ‌هستند. او دکترای زمین‌شناسی دارد و ‌صاحب سبک و‌ علم‌ است.