پرویز فتاح شامگاه سه شنبه در دیدار با آیت الله علوی گرگانی که در دفتر معظم له برگزار شد، با اشاره به اهمیت کمک به مستضعفان اظهار داشت: در این ۸ ماه کمک‌های مردمی به کمیته امداد ۳۵ درصد بیشتر از گذشته شده است.

وی افزود: بالاترین نزخ ازدواج در کشور برای کمیته امداد است وهمچنین کمترین طلاق هم برای افراد تحت پوشش کمیته است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: ۱۵۰ دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد در کنکور امسال موفق به کسب رتبه زیر هزار شدند ضمن اینکه ۷۲ هزار دانشجو و طلبه در جامعه هدف این کمیته مشغول به تحصیل هستند.

فتاح با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه اظهار داشت: شرایط اقتصادی در ماه‌های گذشته سبب شده تا مراجعات مردمی به کمیته امداد به طور چشمگیری افزایش یابد به گونه ای که از ابتدای امسال، ۶۲۰ هزار خانواده جدید تحت پوشش این نهاد قرار گرفتند.

وی با اشاره به کمک های خیران به افراد تحت پوشش کمیته امداد تصریح کرد: هر یتیم در کشور ۵ حامی دارد و آن‌ها ۲۲۰ هزار تومان به این یتیم کمک می‌کنند که این موضوع شایسته تقدیر است که خیران به ما اعتماد کردند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: از مسئولین می‌خواهیم وضعیت کشور را سامان دهند و این گونه پیش می‌رود به شوخی می گوییم شاید قصد دارند همه مردم تحت پوشش کمیته امداد قرار بگیرند.

فتاح با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط کمیته امداد برای کمک به نیازمندان جامعه تصریح کرد: کمیته امداد فراجناحی، فراقومی و فرامذهبی است و این مسیر حرکتی کمیته امداد موجب جلب اعتماد همه قشرهای جامعه از جمله جامعه اهل سنت کشور شده است به گونه ای که آن‌ها حدود ۲ سال است که زکات خود را به کمیته امداد می‌دهند.

وی با بیان اینکه فاصله طبقاتی مسئولان و محرومان جامعه باید کاهش پیدا کند، گفت: برای این انقلاب نکردیم که فاصله ایجاد شود، باید راه مسئولین با مردم یکی باشد و مسئولان تشریفات را کنار گذاشته و در میان مردم بیایند.

کمک‌های مردمی کمیته امداد ۳۵ درصد افزایش داشته است

همچنین پرویز فتاح عصر امروز در همایش معاونین و روسای حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در مجتمع فرهنگی حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: دشمن زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم را مورد هدف قرار داده و درصدد به ستوه آوردن ملت غیور ایران است، همچنین ضد استکبار بودن را از همان قشر ضعیف جامعه شروع می‌کنیم که دراین‌بین، بیشترین صدمه را می‌بینند.

وی با اشاره به صبر و استقامت مردم طی هشت ماه گذشته خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران از آخرین گردنه و پیچ تاریخی با سرافرازی عبور  کرده و با توکل بر خدا و تکیه‌بر همبستگی و مشارکت‌های مردمی به پیروزی قطعی می‌رسد.

فتاح ادامه داد: اکنون در وضعیت حساسی قرار داریم و مأموریت کمیته امداد در این وضعیت حساس‌تر از هر زمان دیگری است، دشمن زندگی مردم را هدف قرار داده است تا مردم به‌ویژه قشر مستضعف به نارضایتی برسند، مقابله کمیته امداد با نقشه دشمن یک مقابله واقعی است.

رئیس کمیته امداد در مورد جدایی مردم از مدیران هشدار داده و افزود: اکنون با بر عهده گیری نقش یتیم‌نوازی و مردم‌داری بار مسئولیت کمیته امداد نسبت به سالهای گذشته سنگین‌تر شده است.

وی ادامه داد: باوجود تبلیغات رسانه‌ها علیه کمیته امداد در سال جاری، امسال مردم با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه بودند، اما در سال جاری کمک‌های مردم به کمیته امداد در هشت‌ماهه نخست سال جاری ۳۵ درصد افزایش پیدا کرد.

رئیس کمیته امداد جنس کار این کمیته را مردمی دانست و تصریح کرد: متأسفانه در جامعه ما به بحث قرض‌الحسنه اهمیت چندانی داده نمی‌شود، قرض‌الحسنه باید در سرلوحه مشارکت‌های مردمی گنجانده شود تا مشکلات مددجویان در زمان کوتاه‌تر و آسان‌تر حل شود.

فتاح با اشاره به اعتماد مردم به کمیته امداد اظهار کرد: مردم به این کمیته اعتماد دارند و نه‌تنها این اعتماد کاهش نیافته، بلکه بر اساس آمارها افزایش داشته است و حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی باید به دنبال عمق بخشیدن به اعتماد مردم باشد.

وی با اشاره به اعتماد مردم به کمیته امداد علی‌رغم نابه سامانی‌های اقتصادی، عنوان کرد:  اعتماد مردم باید بیش‌ازپیش تقویت شود که این امر به هنر مددکاران کمیته امداد بستگی دارد.

فتاح افزود: کمیته امداد مؤسسات خیریه را رقیب خود نمی‌داند و این کمیته از هماهنگی و هم سویی با این مؤسسات استقبال می‌کند تا گره از مشکلات مردم باز شود.