آسوشیتدپرس گزارش داد، مصاحبه با عبدالکریم شکات از سوی کانال ۲ تلویزیون فرانسه شنبه شب منتشر شد؛ دو روز پس از آنکه پسرش در رویارویی با سه افسر پلیس در استراسبورگ و در نتیجه تعقیب و گریز پس از حمله به بازار کریسمس کشته شد.

در جریان این حمله ۸ کشته و ده‌ها تن زخمی شده‌اند.

بازار کریسمس در استراسبورگ و محل پارلمان اروپا بسیار بزرگ است. این بازار روز جمعه و پس از تعطیلی در نتیجه بازرسی‌های پلیس برای یافتن مظنون حمله بازگشایی شد.

شکات گفته که پسرش شریف شکات را سه روز پیش از حمله ملاقات کرد اما زمانی که تحت پیگرد پلیس بود نتوانست با وی تماس بگیرد.

وی اذعان کرد که پسرش حامی داعش است.

این مرد ادامه داد: او به طور مثال می‌گفت که داعش تنها برای عدالت و اینجور چیزها می‌جنگد.

عبدالکریم شکات که یک فرانسوی-الجزایری است ادامه داد: در گذشته برای اینکه پسرم دست از حمایت از داعش بردارد، تلاش کردم.  من به او گفتم که اقدامات خودسرانه آنها را نمی‌بیند و او پاسخ داد اینها کار داعش نیست.

کمی پس از مرگ این عامل مهاجم، آژانس خبری اعماق وابسته به داعش مدعی شد که وی "سرباز" این گروه بوده است.

وزیر کشور فرانسه نیز این ادعا را رد کرده و آن را کاملا فرصت طلبانه دانست.

پدر و مادر و دو خواهر و برادر این عامل مهاجم در میان هفت فردی بودند که برای بازجویی برده شدند. رسانه‌های فرانسه گزارش دادند که اعضای خانواده این مرد مهاجم آزاد شدند. سه تن دیگر هنوز در بازداشت هستند که ارتباطی به شکات ندارند اما به وی نزدیک بودند.

شریف شکات ۲۹ ساله به خاطر افراطی بودن در فهرست اطلاعاتی فرانسه قرار داشت.

پدر این مهاجم همچنین گفت که با شک اینکه پسرش با اسلحه و چاقو می‌خواهد چه کاری انجام دهد، با پای خودش به پلیس مراجعه کرده و به آنها گفته که اگر محل او را یافتند، خبرش کنند تا نزد او برود و تلاش کند پسرش را منصرف کند.