"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا روز جمعه میک مولوینی را به عنوان رئیس جدید موقت کارکنان کاخ سفید و جایگزین جان کلی معرفی کرد.

وی طی پیامی در توئیتر نوشت که جان کلی تا پایان سال جاری میلادی (تا دو  هفته دیگر) در این سمت باقی خواهد ماند و پس از آن میک مولوینی که تا پیش از این مدیر بودجه کاخ سفید بوده به عنوان رئیس موقت کارکنان کاخ سفید فعالیت خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا در توئیتر خود مشخص نکرده که آیا مولینی همچنان مدیریت بودجه کاخ سفید را برعهده خواهد داشت و تا چه زمان وی رئیس کارکنان کاخ سفید خواهد ماند.

جان کلی که ژنرال بازنشسته تفنگداران دریایی آمریکا است، به مدت ۱۶ ماه به عنوان رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید خدمت کرد.

با این که ترامپ در تابستان از جان کلی خواسته بود تا به مدت دو سال دیگر در پست خود باقی بماند، این دو تن طی روزهای اخیر به نوعی با هم قهر کرده و هیچ صحبتی میان آن ها رد و بدل نشده است.

کلی که تابستان گذشته جای راینس پریبوس را به عنوان رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید گرفته، سیاست "مشت آهنین" را در پیش گرفته و دسترسی به بسیاری از قسمت های کاخ سفید را ممنوع کرده بود.

اما طی ماه های گدشته، ترامپ شخصا با دور زدن بسیاری از سیاست ها و پروتکل های اعمال شده توسط کلی، باعث رنجش وی و تصمیش برای استعفا شده بود.