خبرگزاری رسمی عربستان (واس)به نقل از یک منبع آگاه در وزارت خارجه این کشور اعلام کرد: عربستان نقش دولت قانونی(دولت مستعفی) یمن را در رسیدن به این توافقنامه و همچنین میزبانی کشور سوئد از این مذاکرات را ارج می نهد.

وی افزود: توافق بر سر تحویل بندر الحدیده واقع در غرب یمن گامی مهم برای کمک به رفع مشکلات انسانی مردم این کشور و نیز رسیدن کمک ها به دست نیازمندان، به شمار می رود.

نمایندگان دولت نجات ملی و دولت فراری یمن روز پنجشنبه پس از یک هفته مذاکره با نظارت سازمان ملل، درباره آتش بس در شهر و بندر الحدیده و بنادرالصلیف و عین عیسی به توافق رسیدند.

طرف های شرکت کننده در مذاکرات سوئد روز گذشته به توافق های مهمی از جمله عقب نشینی نیروهای نظامی دو طرف از شهر وبندر الحدیده ظرف ۱۴ روز دست یافتند. 

چهارمین دور مذاکرات صلح یمن پنجشنبه هفته گذشته با میانجیگری گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل متحد در استکهلم سوئد آغاز شد. 

ریاست هیات مذاکره کننده انصارالله (هیات صنعا) را محمد عبدالسلام&#۳۹;و ریاست هیات دولت مستعفی (هیأت ریاض) را «خالد الیمانی» وزیر امور خارجه دولت عبدربه منصورهادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن برعهده داشتند.