بی‌بی‌سی نوشت، کنگره آمریکا قرار است درباره مرگ کودک ۷ ساله پناهجو پس از بازداشت توسط پلیس این کشور در مرز این کشور و مکزیک تحقیق کند.

در پی انتشار گزارش نشریه آمریکایی واشنگتن پست درباره مرگ این دختر ۷ ساله، حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا وزیر امنیت داخلی را برای ادای توضیحات در برابر کمیته قضایی احضار کرد.

جری نادلر رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان در این خصوص گفت که وزیر امنیت داخلی هفته آینده در برابر این کمیته حاضر خواهد شد.

این رد حالیست که کودک ۷ ساله گواتمالایی که قصد داشت همراه پدر و مادرش با عبور از مرز مکزیک وارد خاک آمریکا بشود، پس از بازداشت توسط گشت مرزی آمریکا بر اثر خستگی و بی‌ آبی جان باخت.

یک گروه ۱۶۳ نفری از پناه‌جویان گواتمالایی در مرز ایالت نیومکزیکوی آمریکا توسط گشت مرزی این کشور بازداشت شدند.

پلیس این گروه را ساعت ۱۰ صبح دیروز به وقت محلی به بازداشتگاه منطقه منتقل کردند ولی عصر روز پنج‌ شنبه دختری ۷ ساله که همراه پدر و مادرش در جمع پناهجویان بازداشتی بود، دچار تشنج شد.

در معاینات اولیه پزشکان اعلام شده که او بر اثر تب بالا دچار تشنج شده است ولی در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که به دلیل این که چند روز تشنه و گرسنه مانده بوده، بر اثر خستگی و بی‌ آبی بدنش دچار شوک شده و با وجود تلاش پزشکان، این پناهجوی خردسال مُرد.