اسپوتنیک گزارش داد، امل مدللی، سفیر لبنان در سازمان ملل گفت که اسرائیل برای هشدار به ساکنان جنوب لبنان درباره تهدید از سوی اقدامات حزب الله در حفر تونل‌هایی در مرز با اسرائیل شبکه تلفن لبنان را هک کرده است.

وی ادامه داد: لبنان کمپین سیاسی و دیپلماتیک اسرائیل را محکوم کرد؛ چون دولت لبنان می‌ترسد که این پیش مقدمه‌ای برای انجام حملات بعدی باشد.

اخیرا، اسرائیل شبکه‌های مخابراتی لبنان را هک کرده و به ساکنان روستای کفرکلا هشدار داده که برای تخریب تونل‌های هم مرز با اسرائیل مناطقی از لبنان را بمباران می‌کند.

در ادامه این نامه همچنین آمده است: این کمپین در کنار تعدادی از اقدامات جدی  آغاز شده  که یکی از مهمترین آنها این است که اسرائیل اخیرا شبکه تلفن لبنان را هک کرده و پیام‌هایی ضبط شده را برای ساکنان جنوب کفرکلا ارسال کرده و به آنها درباره بمباران بخش‌هایی از لبنان برای تخریب تونل‌های منسوب به حزب الله هشدار داده و به آنها گفته که ممکن است جانشان در معرض خطر باشد.

به گفته این سفیر، چنین اقداماتی از سوی اسرائیل نقض تمامیت ارضی لبنان است.

وی همچنین از شورای امنیت سازمان مل خواست تا اقدامات لازم را برای مقابله با این کمپین نظام‌مند از سوی اسرائیل و تداوم نقض تمامیت ارضی لبنان انجام دهد.

اسرائیل، حزب الله را به حفر "تونل‌های هجومی" در سمت اسرائیل برای هدف قرار دادن غیرنظامیان اسرائیلی متهم کرده است.