رام نات کوویند رئیس جمهوری هند در جریان مراسم رسمی تسلیم استوارنامه سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو با ابراز خرسندی از روابط دوستانه و تاریخی هند و ایران بر لزوم گسترش این روابط به بیش از ۱۳ میلیارد دلار فعلی تاکید کرد.

رئیس جمهوری هند همچنین حمله تروریستی اخیر در چابهار که به کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان مان انجامید را شدیدا محکوم و با ملت ودولت ایران ابراز همدردی کرد.

وی سفر دکتر روحانی به دهلی نو در بهمن ماه سال گذشته را به عنوان فصل جدیدی در روابط دو کشور قلمداد کرد و یادآور شد: رویکرد ما در قبال ایران بر حفظ و توسعه روابط استوار بوده و باید از فرصتها برای این منظور استفاده کامل کنیم.

رییس جمهوری هند همچنین همکاری در حوزه حمل و نقل بویژه مشارکت هند در توسعه بندر چابهار را نیز به عنوان نشانه ای از همکاری های خوب دو کشور قلمداد کرده و واگذاری مدیریت این بندر به شرکت هندی در پایان ماه جاری را خبری خوب دانست .

چگنی سفیر جدید کشورمان در هند نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان و اشاره به روابط بسیار دوستانه و تاریخی دو کشور و وجود زمینه ها و مشترکات فراوان، اظهار کرد: نگاه ایران به روابط با هند محدود به دیروز و امروز نیست و جمهوری اسلامی ایران امیدوار است این روابط به سطوح هرچه بالاتر و زمینه های جدید به ویژه در زمینه تجاری و اقتصادی توسعه و گسترش یابد.