مدیران ارشد اجرایی سیلیکون ولی مثل شامل ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت، ساندار پیچای مدیرعامل گوگل، استیون مولنکوف مدیرعامل کوالکام از مهمانان خانواده ترامپ خواهند بود.

بر اساس گفته های منابع اگاه این جلسه شامل بررسی هوش مصنوعی، محاسبات کوانتومی و ارتباطات بی سیم نسل ۵G خواهد بود. به طور کلی ترامپ نشان داده که حساسیت بالایی روی فعالیت شرکت های مهم حوزه فناوری دارد و بر همین اساس نیز قرار است با مدیران ارشد این شرکت ها گفتگو کند.

در کنار این خبر، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که دولت ترامپ، به زودی برخی از  موانع نظارتی را در حوزه فناوریهای پیشرفته مانند هواپیماهای بدون سرنشین کاهش می دهد.

در ماه مه نیز دولت ترامپ اعلام کرد که در راه توسعه هوش مصنوعی (AI) ایستادگی نخواهد کرد اما در عین حال تصدیق کرد که فناوری رو به رشد باعث کاهش اشتغال خواهد شد. برخی از کارشناسان حوزه اقتصادی می گویند؛ رشد حضور سیستم های ماشینی باعث شده که نه تنها حریم خصوصی و امنیت سایبری مردم نقض شود، بلکه اشتغالشان دستخوش آسیب شود.

ترامپ معمولا به نیروی فناوری روی خوش نشان نمی دهد. او همان فردی است که بدون شواهد و سند و مدرک گوگل،  فیسبوک و توییتر را متهم به تعصب و تقلب در جستجو کرد.