علیرضا رشیدیان امروز (چهارشنبه چهاردهم آذرماه) طی حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،  رئیس سازمان حج و زیارت شد.

وی استاندار پیشین استان خراسان رضوی در دولت یازدهم و دوازدهم و آخرین استاندار معرفی شده در دولت یازدهم و جایگزین محمدحسین فروزان مهر بوده است.

رشیدیان ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۷ به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان که مصوب مجلس شورای اسلامی است،  از سمت خود کناره‌گیری کرد.

وی پیش از این، مسئول نظارت و بازرسی حوزه نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت بود. رشیدیان از ابتدای پیروزی انقلاب، عضو سپاه پاسداران شد و به مدت ۶۰ ماه در جنگ ایران و عراق حضور داشت و به افتخار جانبازی نائل آمد.

از دیگر سوابق رشیدیان می‌توان به تدریس در دانشگاه، مدیریت در معاونت‌های بررسی و بازرسی دفتر رهبری، مسئول کمیسیون مقابله با تهدیدات علیه آسایش عمومی، معاونت پیشگیری از جرم قوه قضاییه و مشاور دبیر شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد.

علیرضا رشیدیان در زمان وزارت یونسی در خراسان رضوی سمت مهم و امنیتی داشت و با جناح‌های مختلف سیاسی کشور ارتباط داشت و با پیشنهاد یونسی به عنوان استاندار خراسان رضوی منصوب شد.

گفتنی است؛ پیش از این حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت بود که با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این پس ریاست سازمان حج و زیارت برعهده علیرضا رشیدیان است و مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید این سازمان شنبه ۱۷ آذر ماه برگزار خواهد شد.