علی‌اصغر یوسف‌نژاد در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی مشروح تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

سید علی ادیانی و چند تن از نمایندگان شمال کشور به رئیس جمهور: پرهیز از اظهار نظرات غیرکارشناسی و خلاف مصالح مردم شریف استانهای شمالی درمورد انتقال آب دریای خزر به استان سمنان

داوود محمدی نماینده قزوین به شریعتمداری: ضرورت اختصاص سبد حمایتی دولت به کارگران ساختمانی که فعلا مغفول مانده است.  

علیم یارمحمدی نماینده زاهدان به وزیر نفت: وعده لباس گرم شما مردم صبور زاهدان را از پای درآورد.

ولی ملکی نماینده مشکین شهر به وزیر جهاد کشاورزی: چرا بعد از گذشت هشت ماه از خسارت وارده به باغات شهرستان مشکین شهر حق بیمه کشاورزان و باغداران پرداخت نشده است؟

حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به وزیر امور خارجه: چرا در مقابل ظلم های دولت آلمان که هواپیمای وزیر خارجه ما را تحریم مخابراتی می کند سکوت کرده اید. به وزیر اقتصاد: چرا دولت از جیب دهک های پایین برداشته و به دهک های بالا می دهد. به وزیر ارتباطات: چرا شما به تلگرام ۳۰۰  گیگ و به پیام رسانهای داخلی ۳۵ گیگ پهنای باند اختصاص دادید؟

علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری به رئیس جمهور: پرهیز از تحریک مردم شمال و تن دادن به مباحث کارشناسی و تخصصی و توجه به مسائل زیست محیطی و اکولوژیکی در خصوص انتقال آب دریای خزر

هزارجریبی نماینده گرگان به وزیر بهداشت: به کوتاهی بیمارستان دولتی علی آباد کتول که منجر به فوت جوانی شد رسیدگی کنید. به رئیس جمهور: انتقال آب دریای خزر را محکوم می‌کنیم نگذارید بمیرد خزر که ایران خواهد مرد.

منصور مرادی نماینده مریوان به وزیر آموزش و پرورش:‌ دلیل کاهش سهمیه دانشگاه فرهنگیان در استان کردستان چیست؟ به وزیر راه و شهرسازی: دلیل عدم نصب گاردریل در جاده های مریوان چیست؟ به رییس جمهور: دلیل بی توجهی به بحران دریاچه حوزه انتخابیه این جانب چیست؟ به رئیس جمهور: دلیل بی توجهی دولت به رفع بحران دریاچه مریوان چیست؟ به وزیر نیرو: دلیل عدم رفع مشکلات و عدم پرداخت خسارات اطراف سد لاریان. 

جواد کاظم نسب نماینده اهواز به وزیر نیرو: قطع سه هفته ای آب غدیر اهواز و نبودن امکانات اولیه جهت تخلیه آب فاضلاب شهری به علت بارندگی های اخیر.

نماینده فریدون کنار به وزیر نیرو: چرا نسبت به انتقال آب سد شهرستان های بابلسر و فریدون کنار اقدام جدی ندارید. شهروندان و گردشگران مشکل آب شرب دارند.

احمد مرادی نماینده بندرعباس به وزیر دادگستری:  عدم خروج زندان ها از محدوده شهرها باعث بروز مشکلاتی برای مردم و نارضایتی در زندگی شان شده است.

سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در تکمیل پروژه های فاضلاب شهرهای فلاورجان و ... باتوجه به تخصیص ردیف بودجه ملی در بودجه ۹۷ و انتظار مردم از دولت. به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تامین روشنایی اتوبان ذوب آهن اصفهان در محدوده شهرستان فلاورجان در اسرع وقت با توجه به تصادفات متعدد ناشی از عدم روشنایی جاده و گذشت حدود دو سال از شروع این پروژه. به وزیر کار و رفاه اجتماعی: لزوم برخورد با دخالت مسئولان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در انتخابات اتاق تعاون استان اصفهان

احمد بیگدلی به وزیر مسکن: افزایش هزینه های ساخت  مسکن کارشناسی و مدیریت شود.

نصرالله پژمان فر نماینده مشهد و ۴۰ نفر از نمایندگان به صالحی:‌ مدتی است که برخی از چهره ها باسابقه طولانی در موسیقی زیرزمینی و از مروجین ولنگاری در فضای فرهنگی کشور و به گونه‌ای سوال برانگیز در زمینه موسیقی مجوز فعالیت دریافت نمودند. دراین خصوص توضیح دهید علت اهدای مجوز به این افراد و گروه های نظیر مسیح و آرش و مسعود صادقلو و ... چیست؟

رسول خضری نماینده پیرانشهر به وزیر کشور درباره مشکلات کوله بران

نماینده نور و محمودآباد به وزیر راه و  شهرسازی: اتمام پروژه جاده نور و آمل که مدت  ۲۰ سال است نیمه تمام مانده است. به وزیر بهداشت و درمان: توقف پروژه درمانگاههای شهرستان چمستان، شهر رویان و دهستان لاویچ به وزیر جهاد کشاورزی: عدم توجه به آبخیز داری شش رودخانه از مناطق جنگلی ییلاقات شهرستان نور. به وزیر نیرو: عدم اراده شرکت برق برای تملک زمین های نیروگاه های نیرومند بخش سرخرود شهرستان محمودآباد.

شمس الله شریعت نژاد به رحمانی فضلی: استمرار کار غیر کارشناسی و غیر علمی در اعمال مدیریت پسماند شهرستانهای غرب استان مازندران و بی تفاوتی وزارت کشور. به وزیر نیرو: عدم توجه به ساماندهی رودخانه های غرب استان مازندران خصوصا شهرستانهای تنکابن، رامسر و عباس  آباد عمده ترین دلیل عامل خسارت به مردم منطقه شده است.

حاجی دلیگانی به قاضی زاده هاشمی: استقلال شغلی و حقوقی مسئولین فنی صنایع غذایی و بهداشتی و آرایشی. به رئیس جمهور: الزام مردم به مراجعه به نهادهایی مثل کمیته امداد و بهزیستی جهت اثبات استحقاق دریافت سبد کالا مغایر شان و کرامت مردم است. دستور فرمایید مشکل ماموریت آموزشی فرزندان جانبازان بالای ۲۵ درصد و آزادگان هرچه سریعتر برطرف گردد. انصافا میزان دستمزد کارگران ساختمانی با توجه به تورم و گرانی های امروز کشور هیچ تناسبی ندارد لطفا فکری بکنید. به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تجدیدنظر و بازنگری در طرح جامع شهر دستگرد به دلیل عدم رعایت حقوق مردم و ملاحظات محلی.  

رامین نورقلی پور نماینده کردکوی به رئیس جمهور: مصوبه ۱۴ مهر سال ۹۷ دولت مبنی بر موظف شدن دولت در پرداخت  بیمه تکمیلی ایثارگران.

احمد سالک نماینده اصفهان به رئیس جمهور: چرا هزینه های جانبازان از دستگاه ها حذف شد و هزاران جانباز ۷۰ درصد و غیره را سرگردان کرده و با سرمایه های کشور به طور حذفی برخورد می کنید؟.

محمد مهدی زاهدی به رئیس جمهور: بی عدالتی کامل در خصوص اختصاص بودجه به راه سازی در شهرستان کرمان وجود دارد. به رئیس جمهور: استان کرمان با خشکسالی پی درپی خسارت سنگین دیده است چرا در اعمال و استمهال وام های کشاورزی اقدام به عمل نمی آوردید.

نیکفر و ۱۲ نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: گشایش سامانه جامع تجارت برای ثبت سفارش برنج.