محمد مهدی زاهدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به روز "۱۶ آذر" گفت‌: این روز یادآور  سه دانشجو شهید دانشگاه تهران، شهیدان قندچی، بزرگنیا  و شریعت رضوی است. آنان خون خود را برای مبارزه با استکبار فدای ملت نموده و نهالی ۶۵ ساله  کاشته‌اند که امروز تبدیل به یک جریان و درخت تنومند مقاومت در برابر استکبار و ایادی آنها در منطقه شده است.

زاهدی کنوانسیون CFT را استعماری و بدتر از کاپیتولاسیون خواند و گفت‌: عامل بدبختی کسانی هستند که ده‌ها تن سکه را به دلالان و دزدان داده و در حال‌ حاضر در زندان به سر می‌برند یا اعدام شده‌اند. عامل بدبختی ما نیستیم که با CFT مخالفت می‌کنیم،‌ بلکه آنهایی هستند که میلیون‌ها دلار ارز کشور را به تعدادی دلال و رانت خوار در این فاصله کوتاه زمانی داده‌اند. عامل بدبختی عناصر سست عنصری هستند که فکر می‌کنند با عقب نشینی پی در پی در برابر آمریکایی‌ها می‌توانند محبت آنها را جلب کنند و با تئوری گرفتن بهانه از آمریکایی ها هر روز تن به ذلت می‌دهند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص کانال پولی SPV و اظهارات اخیر اروپایی‌ها در مورد آن، گفت‌: اولا اروپایی‌ها هنوز سیاستی اعلامی برای SPV دنبال می‌کنند و صرفا حرف آن را می‌زنند. تاکنون به صورت عملیاتی و اعمالی هیچ کاری انجام نداده‌اند. ثانیا اگر بنای اروپا بر عملیاتی شدن SPV باشد باید این کانال حوزه نفت و گاز را در بر بگیرد. بدون آن معنا ندارد.

نماینده مردم کرمان اظهارات دیروز (سه‌شنبه) رییس جمهور در مورد همراهی نکردن مردم را باعث تاسف دانست و گفت‌: کافی بود در کشوری از کشورهای دنیا یکی از اتفاقات رکود، تورم، قیمت های افسار گسیخته و ... اتفاق می افتاد. آن گاه شبیه فرانسه می دیدیم که مردم چگونه با آن مقابله می‌کنند. اما مردم فهیم، صبور و انقلابی ایران با دولتمردان ما همراهی کردند.

وی افزود: دیروز در استان سمنان از عدم همکاری ملت نام برده شد. ملت چه کند؟ ملت تحمل کرده است. چرا ما مشکلات را که دولتمردان و ناکارآمدان در دولت ایجاد کرده‌اند به حساب عدم همکاری ملت می گذاریم؟

زاهدی راه نجات کشور را وحدت و کارآمدی دانست و اظهار کرد: برخی از رسانه‌ها و برخی سیاسیون تلاش دارند تا کشور را دو قطبی کنند. راه نجات کشور مدیران جهادی و انقلابی هستند. آنها بایستی بیایند و ما را از این مشکل نجات دهند.

وی با اشاره به مصوبه ۱۳ خرداد شورای عالی فضای مجازی، در خصوص پیام رسان‌ها، گفت‌: وزارت ارتباطات بایستی جدا به دنبال عملیاتی شدن آنها باشد.

نماینده مردم کرمان در پایان گفت‌: در ابتدای انقلاب بنیادی به اسم بنیاد "آرشام" مصادره شده و به وزارت آموزش و پرورش واگذار شد، اما دریغ که وزارت آموزش و پرورش به آن ورود کند. هزاران هزار املاک و ثروت در این بنیاد که نام اکنون آن "قدس" است، وجود دارد. چرا وزارت آموزش و پرورش آنها را رها کرده است؟ با این پول می‌توان هزاران  هزار مدرسه ساخت.