اجمل مسرور امام جماعت مسجدی در لندن طی خطبه های نماز با انتقاد از مقام های سعودی، از آنها خواست به حقوق بشر احترام بگذارند و دست از سیاست بازی در حج و عمره بردارند.

این مسجد که وابسته به انجمن جهان اسلام در لندن است و توسط یک سرمایه گذار سعودی اداره می شود، اجمل مسرور را به خاطر انتقاد از بن سلمان و قتل فجیع خاشقچی اخراج کرد.

مسرور در این باره گفت: ۲۲ سال امام جماعت مسجد بوده ام و به من گفته شده بود که حق انتقاد از ولیعهد و خاندان سلطنتی آل سعود را در مسجد ندارم، اما در بیرون از مسجد آزاد هستم که حرف خود را بزنم.

این امام جمعه افزود: هنگامی که خاشقچی کشته شد از موضع بن سلمان به شدت انتقاد و با بهره برداری عربستان از مراسم حج و عمره برای اغراض سیاسی مخالفت کردم.

وی گفت: هنگامی که به من گفته شد از کارم اخراج شدم علت را جویا شدم و آن ها به من گفتند که این دستور از مراتب بالاتر آمده، یعنی اینکه رژیم سعودی می خواسته من اخراج شوم.

وی ضمن انتقاد از اقدام ریاض درخصوص اخراج وی از مسجد، گفت: من چه کاری می توانم برابر کسانی انجام دهم که پول و نفوذ سیاسی دارند. عربستان از حمایت سیاسی انگلیس برخوردار است و آنها می توانند مانع فعالیت هر شخصی که می خواهند بشوند و این البته منافی ارزش های اسلامی است.