محمدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون اظهار داشت: در ابتدای جلسه، گزارش تهیه شده درباره تخلفاتی که در مدارس خارج از کشور رخ داده است، قرائت و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پیش از این هم این مسئله در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مورد رسیدگی قرار گرفته بود اما طبق گزارشی که امروز قرائت شد، تخلفات جدیدی رخ داده است که باید این بررسی ها ادامه پیدا کند.

ابطحی با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش در این جلسه تصریح کرد: یکی از مسائلی که این روزها مطرح شده است، بحث مدارس طبیعت است که کمیسیون آموزش و تحقیقات نگرانی خود درباره این موضوع را به وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: اعتقاد ما بر این است که بحث مدارس طبیعت در راستای سند ۲۰۳۰ است و باید با آن مقابله کرد و قرار بر این شد که وزیر آموزش و پرورش در این باره گزارشی را به ما ارائه کند.

وی ادامه داد: همچنین سئوالات جمعی از متقاضیان استیضاح وزیر آموزش و پروش مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار شد که به وی دوماه فرصت داده شود تا این مشکلات را حل و فصل کند.