«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه برای شرکت در نشستی چهارجانبه درباره سوریه به ترکیه می‌رود.

بنا بر این گزارش، پسکوف در گفت‌وگو با روزنامه «ایزوستیا» خبر سفر رئیس‌جمهور روسیه به ترکیه برای شرکت در نشست سوریه را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه پیش از این در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در آرژانتین از همتای روس خود دعوت کرده بود تا در دومین دور از مذاکرات با هدف حل بحران سوریه در ترکیه شرکت کند.

سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه تأکید کرد که این نشست در آینده نزدیک برگزار خواهد شد و این مسئله که کدام یک از طرف‌ها سازماندهی برگزاری این نشست را برعهده دارد، از اهمیت چندانی برخوردار نخواهد بود.               

بر اساس این گزارش، علاوه بر ترکیه و روسیه، فرانسه و آلمان دیگر طرف‌های حاضر در این نشست خواهند بود.

«الکسی پوشکوف» سناتور روس به ایزوستیا گفته است که مشارکت دو کشور اثرگذار اروپایی در روند حل بحران سوریه اهمیت به سزایی دارد.

بنا به گفته این سناتور ارشد روسیه، دور جدید نشست‌های چهارجانبه با مشارکت روسیه، آلمان و فرانسه و ترکیه احتمالا در استانبول برگزار خواهد شد چرا که پیشنهاددهنده اصلی برگزاری این دور رئیس‌جمهور ترکیه بوده است.

دور نخست نشست چهارجانبه درباره سوریه با حضور روسای جمهور ترکیه، روسیه و فرانسه و صدر اعظم آلمان ۵ آبان ماه در شهر استانبول برگزار شد.