حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت در آخرین مطلب خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی، خبر خبرگزاری فارس مبنی بر تغییرات در سازمان حج و زیارت و روی کار آمدن «علیرضا رشیدیان» به عنوان رئیس جدید این سازمان را تأیید کرد.

13970913000600_Test_PhotoL

 

وی در این مطلب از پذیرفتن مسؤولیتی جدید در حوزه دیپلماسی نیز خبر داده است که متن آن به شرح ذیل است؛

«بنا بر تقبل مسؤولیتی در خصوص دیپلماسی عمومی، به زودی برادر عزیزم حاج علیرضا رشیدیان سکاندار سازمان حج و زیارت خواهند شد. تجارب خوب ایشان، استمرار حرکت در مسیر پیشرفت حوزه حج و زیارت کشور را نوید می‌دهد.

بسمه تعالی

گرچه در ظاهر از فضای معنوی خدمتگذاری مستقیم به زائرین بیت‌الله الحرام و  عتبات عالیات جدا می‌شوم، اما از سالیان دور همواره افتخار خدمتگذاری به زائرین را داشته و خواهم داشت.

دو سال قبل در حالی که قرار بود د ر حوزه دیگری انجام وظیفه نمایم، بنا بر ضرورت و به اقتضای شرایط، مأموریت پیچیده و دشوار انجام مذاکرات حج ۹۶ را (پس از بن‌بست مذاکرات ۹۵ و تعطیلی حج) پذیرفتم. 

الحمدلله مذاکرات عزتمندانه انجام شد و در نتیجه آن، با تحقق تمامی مطالبات به حق جمهوری اسلامی ایران، راه بسته شده حج، با افتخار به روی حجاج ایرانی گشوده شد.

موفقیت مذاکرات، رضایت حجاج و مسئولین نظام از برگزاری حجی عزتمندانه و حفظ عزت و امنیت حجاج در طول موسم حج که با لطف خدا  و تلاش همه دست‌اندرکاران حج حاصل گشت، سبب شد تا با تأکید وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت این مسیر زیبا را همچنان ادامه دهم، اما اکنون با حصول اطمینان از تحقق فضای مثبت و مورد انتظار، بنا بر تقبل مسئولیتی دیگر در حوزه دیپلماسی عمومی، این مسئولیت بزرگ را به برادر عزیزم حاج علیرضا رشیدیان می‌گذارم و امیدوارم که ایشان نیز با توجه به تجارب ارزنده خود در این حرکت عظیم، معنوی و رو به پیشرفت موفق باشند».

به گزارش فارس، با توجه به تغییرات ایجاد شده به نظر می‌رسد که مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان حج و زیارت هفته آینده برگزار شود.