احتمالا مهم‌ترین چالشی که با آن مواجه هستید، میزان افت قیمت خودرو است. «یعنی اگر بخواهم یک روز ماشینم را بفروشم، چقدر از قیمتش می‌افتد؟» حالا یک قدم جلوتر می‌رویم، اگر خودرویی خارجی با بودجه‌ای کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان می‌خواهید که در عین حال کمترین افت قیمت را داشته باشد، به سراغ برند ام جی بروید. چرا؟ توضیح خواهیم داد. خرید و فروش ام جی برای باهوش‌هاست، آن‌هایی که ذهنی اقتصادی دارند و در عین حال می‌خواهند خاص باشند.

از ام جی ۳۵۰ شروع می‌کنیم، خودرویی که چراغ‌هایش انگار از بالا به پایین به انسان نگاه می‌کند و حرف می‌زند. فارغ از نمای ظاهری، ام جی ۳۵۰ خودروی عجیبی است. کدام خودرو را دیده‌اید که هنگام حادثه درهایش به صورت اتوماتیک باز شود یا چراغ‌های عقبی‌اش سه بعدی باشد؟ فروش ام جی ۳۵۰ در مدل‌های در حد صفر حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ میلیون تومان قیمت دارند. برای مثال در سایت دیوار  ۳۵۰ مدل ۱۳۹۳ با ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد، ۱۶۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. این در حالی است که ام جی ۳۵۰ با ۹۰ هزار کیلومتر کارکرد و مدل همین سال، به قیمت ۱۲۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. البته در همین سایت نمونه‌های قدیمی‌تر یا بیشتر کارکرده این خودرو با قیمتی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان آگهی شده است. به نظر می‌رسد نهایت افت قیمتی که در زمان فروش ام جی ۳۵۰ تجربه خواهید کرد، ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان باشد. به نظرتان منطقی نیست؟

فروش ام جی

حالا به سراغ یکی از باارزش‌ترین ام جی‌های دنیا می‌رویم که دست بر قضا در ایران هم خرید و فروش می‌شود؛ ام جی GS، اولین شاسی بلند این کمپانی که این روزها خریدنش شده آرزوی خیلی از ماشین‌بازها. چینی‌ها در طراحی جی اس چشم‌های خودشان را الگو قرار داده‌اند؛ چراغ‌های این خودرو حالتی چشم بادامی دارد. ارتفاع بالایی که صندلی‌های GS دارند، به راننده و سرنشینانش احساس اقتدار می‌دهد. موتور و گیربکس نرم آن همچنین باعث می‌شود می‌شود هیج کس درون خودرو خم به ابرو نیاورد، حتی در سرعت بالا و پیچ‌های تند.

ام جی GS صفر کیلومتر حدود 400 میلیون تومان برایتان آب می‌خورد. البته خرید و فروش ام جی جی اس صفر کیلومتر در ایران در تعداد زیادی صورت نمی‌گیرد اما با این حال در سایت دیوار چند مدل صفر کیلومتر یا در حد صفر کیلومتر از آن به چشم می‌خورد. برای مثال یک GS 2017 بدون کارکرد، 400 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. در آگهی‌ دیگری GS مدل 2016 با با 36 هزار کیلومتر کارکرد، به قیمت 290 میلیون تومان به فروش می‌رسد. این خودرو تا 200 میلیون تومان نیز بیمه بدنه دارد. طبق بررسی‌هایی که از آگهی‌های دیوار انجام دادیم از ام جی GS صفر کیلومتر تا مدل کارکرده( البته با کارکرد نه چندان بالا) حدود 60 میلیون تومان اختلاف قیمت است که باز هم افت قیمت معقولانه‌ای به نظر می‌آید. البته همه این‌ها برای وقتی است که به فروش ام جی خود فکر کنید، خیلی‌ از مالکین خودروهای این کمپانی بعد از خرید اصلا دلشان نمی‌آید از خودرویشان دل بکنند.

 اما احیانا روزی روزگاری به فکر تعویض وسیله نقلیه خود افتادید، نگران مسئله افت قیمت نباشید. با ام جی ضرر نخواهید کرد!