اسپوتنیک گزارش داد، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به پرسشی درباره برخورد گرم ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در اجلاس سران گروه ۲۰ گفت: طرف روسی روابط منحصربه‌فرد خود را با عربستان سعودی دارد. ما از آمادگی ریاض برای مشارکت در تحقیقات مطلع و به ادامه روابط دوجانبه روسیه و عربستان علاقه‌مندیم.

پسکوف همچنین افزود که پوتین و سلمان «گفت‌وگوی موثر و معناداری» با یکدیگر در حاشیه این نشست داشته‌اند.

این گفت‌وگو در حالی صورت گرفته که ولیعهد سعودی در ماه‌های گذشته در پی قتل جمال خاشقجی، خبرنگار منتقد سعودی با چالشی جدی مواجه شده است. بن سلمان در حال حاضر به دست داشتن در این قتل متهم است.

به گفته پسکوف، رهبران این دو کشور علاوه بر بحث در مورد روابط دوجانبه روسیه و عربستان، در مورد همکاری دو کشور در چارچوب سازمان کشورهای صادرکننده نفت گفت‌وگو کردند.

پسکوف در پایان تصریح کرد، تماس‌ها در بالاترین سطوح در حال پیگیری است و این امر بر مبنای علاقه مسکو نسبت به گسترش بیشتر روابط دوجانبه با سعودی‌ها دارد.

پیش از این، خبرگزاری رسمی عربستان از دیدار ولیعهد این کشور با رئیس‌جمهوری روسیه خبر داد. در این دیدار، دو طرف درباره زمینه‌های مختلف همکاری میان روسیه و عربستان از جمله در زمینه ایجاد تعادل در بازار جهانی نفت به گفت‌وگو پرداختند.

رئیس‌جمهوری روسیه در این دیدار اعلام کرده بود، عربستان و روسیه کشورهای اصلی صادرکننده نفت در اوپک بر تمدید توافق‌شان در زمینه کاهش تولید نفت همزمان با کاهش نفت خام در بازارهای جهانی توافق کردند.